SKU:
IAMAM125B
Laptop Apple MacBook Air 13 2020 / Apple M1 / RAM 8 GB / SSD Drive / 13,3″ WQHD
349.00 €
286.07 €
lowest price in the last 30 days: 349.00 €
Short description:
Apple M1 - 8 Core CPU / 7 Core GPU, 4C+4c/8T, 16MB Cache, 16 Core Neural Engine / Max. Speed 3,2 GHz, 8 GB LPDDR5, 256 GB NVME SSD, 33,8 cm (13,3″), Sijajni (BrightView, gloss), WQXGA / 2560 x 1600 / 16:10, Apple M1 7 Cores, Thunderbolt, backlit_kb, bluetooth, MacOS Sequoia
By purchasing this product, you earn 349 loyalty points, equivalent to 10.58 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Apple M1 - 8 Core CPU / 7 Core GPU, 4C+4c/8T, 16MB Cache, 16 Core Neural Engine / Max. Speed 3,2 GHz, 8 GB LPDDR5, 256 GB NVME SSD, 33,8 cm (13,3″), Apple M1 7 Cores, USB-C, Thunderbolt, MacOS Sequoia,
| Processor | Apple M1 - 8 Core CPU / 7 Core GPU, 4C+4c/8T, 16MB Cache, 16 Core Neural Engine / Max. Speed 3,2 GHz |
|---|---|
| System memory | 8 GB |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR4X Soldered |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB |
| Hard drive | 256 GB |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Apple M1 7 Cores |
| Screen | 33,8 cm (13,3″) |
| Maximum resolution | WQHD / 2560 x 1440 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss) |
| Condition | B quality |
| Operating system | MacOS Sequoia |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 0x |
| USB-C | 0x |
| Number of Thunderbolt ports | 2x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | yes |
| HDMI | 0x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Slovenian |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 1,40 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Apple Technical Regulatory Team, 7 place d'Iéna, CS 81626, Paris Cedex 16, France, hanover.reception@euro.apple.com |
| Manufacturer | Apple Inc., 1 Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, USA, hanover.reception@euro.apple.com |







