Short description:
Intel Core i5-1035G1 (1,0 - 3,6 GHz), 8 GB DDR4-3200, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe + 32 GB Intel Optane, 39,6 cm (15,6“) FHD (1920x10809 AG LED, Intel UHD Graphics (IGP), HDMI, 1x USB-C 3.2 Gen1 (5Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), 2x USB-A 2.0, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.1, Webcam, CardReader, Std. Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
90NB0SR1-M51720
Laptop ASUS VivoBook 15 R565JA-EJ2498W Slate Grey | Core i5 | 8GB RAM | SSD 512GB + 32GB / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
419.00 €
343.44 €
lowest price in the last 30 days: 419.00 €
Short description:
Intel Core i5-1035G1 (1,0 - 3,6 GHz), 8 GB DDR4-3200, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe + 32 GB Intel Optane, 39,6 cm (15,6“) FHD (1920x10809 AG LED, Intel UHD Graphics (IGP), HDMI, 1x USB-C 3.2 Gen1 (5Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), 2x USB-A 2.0, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.1, Webcam, CardReader, Std. Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 419 loyalty points, equivalent to 12.70 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i5-1035G1 / 1,0 GHz / Quad-Core (4C/8T) / 3,6 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 8 GB DDR4 |
| Hard drive | 512 GB SSD + 32 GB SSD (Intel Optane) |
| Graphic card | Intel® UHD Graphics |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD AG LED Display (1920 x 1080) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 4x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | German keyboard |
| Condition | Asus Refurbished, Outlet - Open Box |
| EAN | 4711081455868 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Asus Technical Regulatory Team, Harkort Straße 21-23, 40880 Ratingen, Germany, LegalCompliance@asus.com |
| Manufacturer | ASUSTeK COMPUTER INC., No. 15, Lide Road, Beitou District, Taipei City, Taiwan, LegalCompliance@asus.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP 14-ep0005ne / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
389.00 €
318.85 €
lowest price in the last 30 days: 389.00 €
Laptop HP 17-CN3XXX / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 17,3″ HD+
499.00 €
409.02 €
lowest price in the last 30 days: 499.00 €
Laptop HP ProBook 445 G11 | R5-7535U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
449.00 €
368.03 €
lowest price in the last 30 days: 449.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0016nx | Core 3 100U | Touch / 3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Laptop HP 15-fd0216ne | Core 5-120U / 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
569.00 €
466.39 €
lowest price in the last 30 days: 569.00 €
Laptop HP EliteBook 640 G10 / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
519.00 €
425.41 €
lowest price in the last 30 days: 519.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1a 14 | R5-230 | W11P / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1iR 14 | Core 5 120U | W11P / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP 14-em0021ne | R5-7520U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
429.00 €
351.64 €
lowest price in the last 30 days: 429.00 €
Laptop HP 240RT G9 | Core 5 120U | W11P / 3 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
519.00 €
425.41 €
lowest price in the last 30 days: 519.00 €



























