Short description:
Intel Core i5-1335U (1,3 GHz), 39,6 cm (15,6") FHD (1920x1080) AG UWVA, 16 GB DDR4-3200, SSD 512 GB PCIe NVMe, Intel Iris Xe Graphics (IGP), 2x USB-C (DisplayPort 10Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Webcam, Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, Fingerprint, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
SKU:
8A5Z2EAR
Laptop HP ProBook 450 G10 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
749.00 €
613.93 €
lowest price in the last 30 days: 749.00 €
Short description:
Intel Core i5-1335U (1,3 GHz), 39,6 cm (15,6") FHD (1920x1080) AG UWVA, 16 GB DDR4-3200, SSD 512 GB PCIe NVMe, Intel Iris Xe Graphics (IGP), 2x USB-C (DisplayPort 10Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Webcam, Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, Fingerprint, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 749 loyalty points, equivalent to 22.70 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Experience seamless productivity and style with the Laptop HP ProBook 450 G10, a versatile device designed to meet the demands of modern-day professionals and multitaskers. Equipped with a vibrant 15.6" FHD display and advanced graphics, this laptop delivers stunning visuals and smooth performance for all your computing needs.
Main advantages
Enjoy a superior computing experience with the ProBook 450 G10, packed with impressive features:- Enhanced Performance: Powered by an efficient I5 processor for smooth multitasking
- Responsive Graphics: Intel Iris Xe Graphics deliver stunning visuals
- Vivid Display: 15.6" FHD screen provides crisp, clear images
- Quick Connectivity: Features USB-C and USB-A ports for fast data transfers
- Secure Access: Fingerprint scanner ensures your data's safety
- Sleek Design: Backlit keyboard provides ease of use even in low light
Who buys this product
The HP ProBook 450 G10 is ideal for business professionals, students, and anyone seeking a reliable and efficient computing experience. Its powerful components and robust design make it an excellent choice for handling everything from office tasks to creative projects.Upgrade options
Enhance your ProBook 450 G10 to match your growing needs:- Memory: Expandable RAM for increased multitasking capabilities
- Storage: Lightning-fast SSD ensures quick access and the ability to upgrade to more capacity
Always consult a professional before performing an upgrade.
Why choose a refurbished device
Choosing a professionally refurbished HP ProBook 450 G10 provides excellent value and sustainability. With rigorous refurbishment processes and a standardized quality rating system, these devices not only offer an affordable alternative to new models but also contribute to ecological conservation by extending the device lifecycle. Enjoy the reliability and performance of a premium laptop at an exceptional value, knowing that your choice supports a more efficient use of resources.| Processor | Intel® Core™ i5-1335U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8C/12T) / 4,6 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 64 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel Iris Xe Graphics (IGP) |
| Screen | 39,6 cm (15,6'') FHD (1920x1080) AG LED IPS |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 4x |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 1x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Polish keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0197498539713 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP EliteBook 830 G11 WWAN | U7-165U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Computer HP All-in-One 24-cr0003nx | i7 13. gen | Touch / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop Lenovo Yoga Pro 7 14IAH10 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 14,0″ 3K
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 0.00 €
Laptop HP Spectre X360 2-IN-1 16-AA0XXX / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
1,049.00 €
859.84 €
lowest price in the last 30 days: 1,049.00 €
Laptop Lenovo ThinkBook 16 G8 IAL / Ultra 5 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO | i5-13500 | W11 Pro / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop Lenovo ThinkPad E16 G3 / Ultra 5 / RAM 32 GB / 16,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP Envy x360 14-fc0799nz | Ultra 7 | 2.8K Touch OLED / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Computer HP All-in-One 24-cr1004nx | U5-125U / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
959.00 €
786.07 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €



























