SKU:
I13A4002HGE
Lenovo Thinkcentre M70q G6
849.00 €
695.90 €
lowest price in the last 30 days: 849.00 €
Short description:
Intel® Core™ Ultra 5 225T / 1.9 GHz TurboBoost 4.9 GHz, 32 GB DDR5 SODIMM, 512 GB NVMe SSD, 60,96 cm (24"), Matiran (AntiGlare, matt), FHD / 1920 x 1080, Intel Arc Graphics card, HDMI, USB-C, 6x USB, bluetooth, Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 849 loyalty points, equivalent to 25.73 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Lenovo Thinkcentre M70q Gen 6 Intel(R) Core(TM) Ultra 5 225T 32 GB 512 GB Intel KXMKC-N932Y-Q2WFM-JFJRR-MWRTG Open Box ne ne Backlit KB:ne
| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 225T / 1.9 GHz TurboBoost 4.9 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 64 GB |
| Hard drive | 512 GB |
| Hard drive type | NVMe SSD |
| Graphic card | Intel Arc Graphics card |
| Screen | 60,96 cm (24") |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 6x |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | no |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1x Audio |
| Backlit keyboard | no |
| Condition | Outlet - Open Box |
| Weight | 1,18 |
| EAN | 3831130153550 |
| Warranty in months | 12, free warranty extension 2 PLUS 1 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |