Short description:
Intel Core i5-13450HX (2,4 - 4,6 GHz), 16 GB SODIMM DDR5-4800, 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe, 43,9 cm (17,3″) FHD (1920x1080) AG UWVA LED IPS 165Hz, NVIDIA GeForce RTX 5050 (8 GB GDDR7), HDMI 2.1, 1x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps - DisplayPort +PD-out 100W), 4x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi 6 (2x2), Bluetooth 5.2, Gb LAN, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
83JH006UGE
Prenosnik Lenovo LOQ 17IRX10 | i5-13450HX | 16GB RAM | 512GB SSD | GeForce RTX 5050
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Short description:
Intel Core i5-13450HX (2,4 - 4,6 GHz), 16 GB SODIMM DDR5-4800, 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe, 43,9 cm (17,3″) FHD (1920x1080) AG UWVA LED IPS 165Hz, NVIDIA GeForce RTX 5050 (8 GB GDDR7), HDMI 2.1, 1x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps - DisplayPort +PD-out 100W), 4x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi 6 (2x2), Bluetooth 5.2, Gb LAN, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 999 loyalty points, equivalent to 30.27 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
8 pieces available.
| Processor | Intel® Core™ i5-13450HX 2,4 GHz / 10-Cores (6C+4c/16T) / 4,6 GHz Max Turbo Frequency |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR5 |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | NVIDIA GeForce RTX 5050 (8 GB GDDR7) |
| Screen | 43,9 cm (17,3″) FHD (1920 x 1080) AG UWVA LED | IPS | 300 nits | 100% sRGB | NVIDIA G-Sync |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | New |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 4x |
| USB-C | ne |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | German keyboard |
| Condition | New |
| EAN | 0199271579664 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |