Short description:
MediaTek Dimensity 6400 (8C, 2x A76 @2,5GHz + 6x A55@2,0GHz), 8 GB LPDDR4X (soldered), 256 GB UFS 2.2, Arm Mali-G57 MC2 Graphics, 30,7 cm (12,1″) 2.5K (2560x1600) IPS Touch 90Hz, 1x USB-C 2.0 (PD), Wi-Fi 5 (1x1), Bluetooth 5.2, GPS, microSD, 8MP + 13MP, Webcam, Li-Po 10200mAh, Google Android 15
SKU:
ZAG70060SE
Tablica Lenovo Idea Tab Plus (12,1″) | 8GB RAM | 256GB ROM
259.00 €
212.30 €
lowest price in the last 30 days: 259.00 €
Short description:
MediaTek Dimensity 6400 (8C, 2x A76 @2,5GHz + 6x A55@2,0GHz), 8 GB LPDDR4X (soldered), 256 GB UFS 2.2, Arm Mali-G57 MC2 Graphics, 30,7 cm (12,1″) 2.5K (2560x1600) IPS Touch 90Hz, 1x USB-C 2.0 (PD), Wi-Fi 5 (1x1), Bluetooth 5.2, GPS, microSD, 8MP + 13MP, Webcam, Li-Po 10200mAh, Google Android 15
By purchasing this product, you earn 259 loyalty points, equivalent to 7.85 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 2 pieces available.
| Processor | MediaTek Dimensity 6400 (Octa-Core, 2x A76 @ 2,5 GHz + 6x A55 @ 2,0 GHz) |
|---|---|
| System memory | 8 GB LPDDR4x |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR4X (soldered) |
| Maximum memory size (RAM) | 8 GB |
| Hard drive | 256 GB UFS 2.2 |
| Hard drive type | UFS 2.2 |
| Graphic card | Arm Mali-G57 MC2 Graphics (IGP) |
| Screen | 30,7 cm (12,1″) 2.5K (2560x1600) Multi-Tocuh | IPS | 600nits | 800nits (HBM) | 96% DCI-P3 |
| Maximum resolution | 2.5K / 2560 x 1600 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | New |
| Operating system | Google Android OS |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 1x |
| USB-C | ne |
| HDMI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | no |
| Condition | New |
| EAN | 0198158814591 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |