SKU:
BK5Q9EAR4
Laptop HP 15-fd0555nia | N100 | Win 10 Pro / Intel® N-series / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
289.00 €
236.89 €
lowest price in the last 30 days: 289.00 €
Short description:
Intel N100 (0,8 GHz), 8 GB DDR4-3200, SSD 256 GB M2. PCIe NVMe, 39,6 cm (15,6”) FHD (1920x1080) AG LED, Intel UHD Graphics (IGP), 1x HDMI, 1x USB-C 3.2 Gen1 (5Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, Webcam, Std. Kbd., Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 289 loyalty points, equivalent to 8.76 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Introducing the Laptop HP 15-fd0555nia, a sleek and efficient device that combines power and performance with a modern design. This laptop is ideal for both work and entertainment, featuring a 15.6" Full HD display that delivers vibrant visuals, and a robust combination of an efficient processor and integrated UHD graphics for smooth computing.
Main advantages
- Equipped with a high-speed SSD NVMe drive for super-fast data access and enhanced performance
- Stunning 15.6" FHD LED display that brings your content to life with sharp and rich visuals
- Versatile connectivity options with HDMI, USB-C, and USB-A ports to expand your possibilities
- Seamless internet experience with Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3
- Enhanced security and productivity with professional software
Who buys this product
This laptop caters to business professionals who need a reliable device for multitasking, students who require an efficient machine for their studies, and home users seeking seamless internet browsing and video streaming capabilitiesUpgrade options
The laptop's memory and storage are designed to be easily upgradable, providing a future-proof solution for those who want more from their device Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
This professionally refurbished laptop provides a cost-effective alternative without compromising on quality Each device undergoes a rigorous refurbishment process, coupled with a standardized quality assurance system, ensuring reliable performance while supporting environmentally conscious purchasing Embrace an opportunity to own a high-performance device, backed by a professional refurbishment service that guarantees you make a sustainable and wise choice| Processor | Intel® Processor N100 / 800 MHz / Quad-Core (4C/4T) / Turbo Speed 3,4 GHz |
|---|---|
| System memory | 8 GB DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB |
| Hard drive | 256 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® UHD Graphics (IGP) |
| Screen | 39,6 cm (15,6") Full HD (1920 x 1080) AG LED |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Pro |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 0x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | no |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP 15-fc0025nu | R7-5825U / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
529.00 €
433.61 €
lowest price in the last 30 days: 529.00 €
Laptop HP 14s-dq5100nia | Core i3 12. gen | W10P / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ HD
439.00 €
359.84 €
lowest price in the last 30 days: 439.00 €
Laptop HP ProBook 445 G11 | R5-7535U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
449.00 €
368.03 €
lowest price in the last 30 days: 449.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0016nx | Core 3 100U | Touch / 3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Laptop HP 14-em0021ne | R5-7520U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
429.00 €
351.64 €
lowest price in the last 30 days: 429.00 €
Laptop Lenovo IdeaPad Slim 3 14IRH10 | i5-13420H | 8GB RAM | 512GB SSD | W11H / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop HP 17-cn3xxx / AMD Ryzen™ 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop HP 240RT G9 | Core 5 120U | W11P / 3 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
519.00 €
425.41 €
lowest price in the last 30 days: 519.00 €
Laptop Lenovo V15 G5 IRL / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
459.00 €
376.23 €
lowest price in the last 30 days: 0.00 €
Laptop HP 15-fc0029np | R7-7730U | 16GB | SSD 512GB / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €



























