SKU:
A2BN0EAR
Laptop HP Laptop 14-ep1733ng / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
359.00 €
294.26 €
lowest price in the last 30 days: 359.00 €
Short description:
Intel Core i3 100U (1,2 GHz), 35,6 cm (14,0'') FHD (1920x1080) AG LED, 8 GB DDR4-3200, SSD 256 GB PCIe NVMe, Intel Graphics (IGP), HDMI, 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps), no ODD, Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, Std. Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 359 loyalty points, equivalent to 10.88 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i3-100U / 1,2 - 3,3 GHz / Hexa-Core (2C+4c/8T) / Turbo Speed 4,7 GHz |
|---|---|
| System memory | 8 GB DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB |
| Hard drive | 256 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Graphics (IGP) |
| Screen | 35,6 cm (14″) Full HD (1920x1080) IPS LED | 300 nits |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | German keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0198122977437 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP 14s-dq5100nia | i3 12. gen / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ HD
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop HP 15-fd0382ns | i5 13.gen / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
559.00 €
458.20 €
lowest price in the last 30 days: 559.00 €
Laptop HP 15-fc0083ni | R3-7320U / AMD Ryzen™ 3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop Lenovo IdeaPad Flex 5 14ABR8 / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
499.00 €
409.02 €
lowest price in the last 30 days: 499.00 €
Laptop Lenovo LOQ 15IAX9E / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP 14-em0023ne | Ryzen 5 7520U | 8GB | SSD 512GB / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop Lenovo V15 G5 IRL / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
459.00 €
376.23 €
lowest price in the last 30 days: 0.00 €
Laptop Lenovo IdeaPad Flex 5 14ABR8 / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / 14,0″ WUXGA
449.00 €
368.03 €
lowest price in the last 30 days: 449.00 €
Laptop HP 15-fc0025nu | R7-5825U | W10P / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
569.00 €
466.39 €
lowest price in the last 30 days: 569.00 €
Laptop HP 15-fc0780ng | R7-5825U / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
529.00 €
433.61 €
lowest price in the last 30 days: 529.00 €

























