Short description:
Qualcomm Snapdragon X X1-26-100 (do 2,97 GHz), 16 GB LPDDR5x-8448, SSD 512 GB M.2 PCIe, Qualcomm Adreno X1-45 (IGP), 40,6 cm (16″) WUXGA (1920x1200) OLED 0,2 ms, 2x USB-C 3.2 Gen2 (10 Gbps - DisplayPort 1.4a), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), Qualcomm FastConnect 6900 Wi-Fi 6E (2x2), Bluetooth 5.3, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
C0LG2EAR
Laptop HP OmniBook 5 NGAI 16-bf0000na | Snapdragon X | OLED / Qualcomm® Snapdragon® X / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Short description:
Qualcomm Snapdragon X X1-26-100 (do 2,97 GHz), 16 GB LPDDR5x-8448, SSD 512 GB M.2 PCIe, Qualcomm Adreno X1-45 (IGP), 40,6 cm (16″) WUXGA (1920x1200) OLED 0,2 ms, 2x USB-C 3.2 Gen2 (10 Gbps - DisplayPort 1.4a), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), Qualcomm FastConnect 6900 Wi-Fi 6E (2x2), Bluetooth 5.3, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 799 loyalty points, equivalent to 24.21 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
The HP OmniBook 5 NGAI 16-bf0000na boasts exceptional performance wrapped in a sleek design. Equipped with cutting-edge technology and a stunning OLED display, it's crafted to elevate your computing experience.
Main advantages
- An impressive 16-inch WUXGA OLED screen, delivering breathtaking clarity and vivid colors, perfect for work and entertainment
- Powerful processing capabilities provided by the Qualcomm Snapdragon X series, ensuring smooth multitasking and fast performance
- Enhanced graphics performance with the Qualcomm Adreno integrated graphics
- Fast and secure storage with a 512 GB SSD, known for its speed and reliability
- Seamless connectivity options with USB-C and USB-A ports for faster data transfer
- Advanced Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 connectivity options ensure you stay connected wherever you go
- Elegant design with a backlit keyboard, combining functionality and style
Who buys this product
The HP OmniBook 5 is ideal for professionals, creatives, and students who crave high performance and stunning visuals. Whether you're crafting intricate projects or streaming multimedia, this laptop meets diverse demands with grace.Upgrade options
In addition to its robust features, this device offers users the possibility of expanding memory or storage to meet increasing computing needs Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a refurbished device is both an economical and environmentally conscious choice. Professionally refurbished, each device undergoes rigorous testing to uphold a standardized quality rating system, offering high performance with significant cost savings. Embrace premium computing power while contributing to sustainable technology consumption.| Processor | Qualcomm® Snapdragon® X X1-26-100 / Octa-Core / Max Boost Clock 2,97 GHz + Hexagon™ NPU (45 NPU TOPS) |
|---|---|
| System memory | 16 GB LPDDR5X |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5x (soldered, non-upgradable) |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB |
| Hard drive | 512 GB |
| Hard drive type | SATA M.2 |
| Graphic card | Qualcomm® Adreno™ (IGP) |
| Screen | 40,6 cm (16,0″) 2K (1920 x 1200) OLED | 300 nits | 95% DCI-P3 | 0,2 ms |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 0x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | no |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0199251908743 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Computer HP All-in-One 24-cr1003nx| U7-155U | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Elite Dragonfly G4 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,5″ WUXGA
1,149.00 €
941.80 €
lowest price in the last 30 days: 1,149.00 €
Laptop HP EliteBook 830 G11 | U7-155U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
949.00 €
777.87 €
lowest price in the last 30 days: 949.00 €
Laptop HP Elite x360 1040 G10 | i7-1355U | Touch | W11 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop Victus Gaming 15-fa2701ns | i5-13420H | RTX 4050 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop Lenovo ThinkPad E16 G3 / Ultra 5 / RAM 32 GB / 16,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0034ne | Core 7 150U | Touch / 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
979.00 €
802.46 €
lowest price in the last 30 days: 979.00 €
Laptop Acer Swift SFG14-64 / AMD Ryzen 3 / RAM 32 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Monitor HP Series 7 Pro 740pm 100,8 cm (39,7″) WUHD IPS LED ukrivljen
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP Envy 17-da0779nz | Ultra 7 155H | Touch / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
1,149.00 €
941.80 €
lowest price in the last 30 days: 1,149.00 €


























