Short description:
Intel Ultra 5 125U (1,3 GHz), 16 GB LPDDR5-6400, 40,6 cm (16\") WUXGA (1920 x 1200) IPS LED, SSD 512 GB PCIe M.2 NVMe, Intel Graphics (IGP), HDMI 2.1, 2x USB-C 3.2 Gen2 (10 Gbps - DisplayPort), 1x USB-A 3.2 Gen1 (10 Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Backlit Kbd, Webcam, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
A58T7EAR
Laptop HP Pavilion Laptop 16-af0006nw / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
749.00 €
613.93 €
lowest price in the last 30 days: 749.00 €
Short description:
Intel Ultra 5 125U (1,3 GHz), 16 GB LPDDR5-6400, 40,6 cm (16\") WUXGA (1920 x 1200) IPS LED, SSD 512 GB PCIe M.2 NVMe, Intel Graphics (IGP), HDMI 2.1, 2x USB-C 3.2 Gen2 (10 Gbps - DisplayPort), 1x USB-A 3.2 Gen1 (10 Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Backlit Kbd, Webcam, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 749 loyalty points, equivalent to 22.70 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
The Prenosnik HP Pavilion Laptop 16-af0006nw represents a harmonious blend of style, performance, and versatility in the ever-evolving world of technology. Boasting an elegant design with a 40.6 cm (16") WUXGA IPS LED display, it delivers stunning visuals, making every interaction immersive and vivid.
Main advantages
- Equipped with a high-performance I5 processor, this laptop ensures seamless multitasking capabilities for both work and play
- The inclusion of state-of-the-art Intel Graphics (IGP) enhances visual quality, perfect for video streaming and light gaming
- With an ultra-fast SSD featuring PCIe M.2 NVMe technology, you benefit from shorter boot times and quicker access to files, enhancing overall productivity
- Flexible connectivity options with HDMI 2.1, two USB-C 3.2 Gen2 ports, and USB-A ports facilitate hassle-free data transfer and device connections
- Enhanced user interaction with a backlit keyboard and integrated webcam
- Experience the freedom of wireless connectivity with built-in Wi-Fi and Bluetooth support
Who buys this product
Ideal for students and professionals who require a dependable device for daily tasks, this laptop caters to individuals prioritizing performance and convenience Whether fulfilling coursework, managing presentations, or enjoying entertainment, it offers everything you need in a sleek form factor.Upgrade options
This laptop provides possibilities for enhancements, allowing you to extend its lifespan and usefulness Potential upgrades include expanding memory and storage to meet evolving computing demands Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Opting for a refurbished device ensures you're investing in a quality-assured product that combines value with performance These laptops go through a comprehensive refurbishment service, ensuring they meet standardized quality ratings by professionals Not only do you get a reliable device, but you’re also contributing to a more sustainable future by choosing an environmentally friendly option.| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 125U / 1,3 GHz / 12-Cores (2C+(8c+2c)/14T) / 4,3 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR5 |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel Graphics (IGP) |
| Screen | 40,6 cm (16") WUXGA (1920 x 1200) IPS LED | 300 nits | 62,5% sRGB |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Polish keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0198415416100 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Envy x360 16-ad0005nx | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
959.00 €
786.07 €
lowest price in the last 30 days: 959.00 €
Laptop HP Envy x360 16-ad0770ng | Touch / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0014np | Core 7 150U | Touch / 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
949.00 €
777.87 €
lowest price in the last 30 days: 949.00 €
Laptop HP EliteBook 830 G11 WWAN | U7-165U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Envy x360 16-ac0097 | U7-155U | 2-in-1 Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0034ne | Core 7 150U | Touch / 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
979.00 €
802.46 €
lowest price in the last 30 days: 979.00 €
Laptop Lenovo ThinkPad E16 G3 / Ultra 5 / RAM 32 GB / 16,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Computer HP ProOne 440 G9 NT AiO | i7-13700T | Touch | W11P / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop Lenovo Yoga Pro 7 14IAH10 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 14,0″ 3K
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 0.00 €
Laptop HP Elite 1040 X360 G11 / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €



























