Short description:
Intel Core Ultra 5 125U (1,3 - 4,3 GHz), 40,6 cm (16,0″) WUXGA (1920 x 1200) UWVA AG LED, 16 GB DDR5-5600, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, Intel Graphics (IGP), HDMI, 2x USB-C 3.2 Gen2 (20Gbps - DisplayPort), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Gb LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Webcam, Fingerprint, Backlit Kbd., Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
SKU:
A37SCETR4
Laptop HP ProBook 460 G11 | U5 125U | Win 10 Pro / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Short description:
Intel Core Ultra 5 125U (1,3 - 4,3 GHz), 40,6 cm (16,0″) WUXGA (1920 x 1200) UWVA AG LED, 16 GB DDR5-5600, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, Intel Graphics (IGP), HDMI, 2x USB-C 3.2 Gen2 (20Gbps - DisplayPort), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Gb LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Webcam, Fingerprint, Backlit Kbd., Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 799 loyalty points, equivalent to 24.21 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Experience seamless productivity and powerful performance with the Prenosnik Prenosnik HP ProBook 460 G11 | U5 125U. Designed for professionals, this sleek and efficient device combines dependability with state-of-the-art technology, offering an impressive blend of storage, graphics, and connectivity options.
Main advantages
- The Intel I5 processor delivers efficient multitasking and rapid responsiveness.
- Vivid visuals on a 16-inch WUXGA display ensure clarity and crisp detail.
- Fast read and write capabilities with NVMe SSD technology maximize efficiency.
- Generous RAM supports fluid running of memory-intensive applications.
- Diverse connectivity options, including HDMI, USB-C, and USB-A, facilitate easy hookups.
- Enhanced security with fingerprint access and a backlit keyboard for ease of use.
- Seamlessly connect with Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 technologies.
- Embedded webcam offers convenience for virtual meetings and collaborations.
Who buys this product
Ideal for professionals and students alike, this laptop caters to anyone seeking reliable performance and flexible functionality. From business executives needing robust computing power to creatives requiring high-definition graphics, this product suits diverse needs, ensuring that productivity remains uninterrupted.Upgrade options
Increase your device's capabilities with potential RAM and disk upgrades, providing room for growth as your computing needs evolve. Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Choosing a refurbished device is an environmentally conscious decision that maintains performance excellence. Backed by a professional refurbishment service and a standardized quality rating system, each device undergoes meticulous inspection to meet stringent quality standards. This process offers exceptional value, providing high-quality technology at a fraction of the cost of brand-new models.| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 125U / 1,3 GHz / 12-Cores (2C+(8c+2c)/14T) / 4,3 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR5 |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 64 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Graphics (IGP) |
| Screen | 40,6 cm (16,0″) WUXGA (1920 x 1200) AG LED | IPS | 300 nits | 45% NTSC |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Pro |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 1x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Hebrew keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0034ne | Core 7 150U | Touch / 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
979.00 €
802.46 €
lowest price in the last 30 days: 979.00 €
Laptop HP Envy x360 16-ad0629nz | Touch / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0014np | Core 7 150U | Touch / 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
949.00 €
777.87 €
lowest price in the last 30 days: 949.00 €
Laptop Victus Gaming 15-fa2008ns | i5-13420H | RTX 3050 | Pink / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop Lenovo Yoga Pro 7 14IAH10 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 14,0″ 3K
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 0.00 €
Computer HP All-in-One 24-cr0003nx | i7 13. gen | Touch / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip 14-fk0xxx / AMD Ryzen 3 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Computer HP All-in-One 24-cr1004nx | U5-125U / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Spectre X360 2-IN-1 16-AA0XXX / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Computer HP All-in-One 27-cr0048na | i7 13.gen | W11H / i7 / RAM 8 GB / SSD Drive
929.00 €
761.48 €
lowest price in the last 30 days: 929.00 €


























