Short description:
Intel Core Ultra 7 155H (2,2 - 4,8 GHz), 32 GB LPDDR5x-6400, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, 40,6 cm (16,0″) 2.8K (2800x1800) Multi-Touch BV OLED 120 Hz, NVIDIA GeForce RTX 4050 (6 GB GDDR6), HDMI 2.1, 2x Thunderbolt (USB-C/DisplayPort 40 Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10 Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, 100W USB-C PD, Backlit Kbd., Pen-Tilt Black, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
9Y9V8EAR
Laptop HP Spectre x360 16-aa0003nx | U7 155H | RTX 4050 (6GB) | OLED Touch / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Short description:
Intel Core Ultra 7 155H (2,2 - 4,8 GHz), 32 GB LPDDR5x-6400, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, 40,6 cm (16,0″) 2.8K (2800x1800) Multi-Touch BV OLED 120 Hz, NVIDIA GeForce RTX 4050 (6 GB GDDR6), HDMI 2.1, 2x Thunderbolt (USB-C/DisplayPort 40 Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10 Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, 100W USB-C PD, Backlit Kbd., Pen-Tilt Black, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1399 loyalty points, equivalent to 42.39 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 processor 155H / 1,4 - 2,2 GHz / 16-Cores (6C+(8c+2c)/22T) / 4,8 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 32 GB DDR5 |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5x (soldered, not DIMM/SODIMM) |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 1 TB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 (6 GB GDDR6) |
| Screen | 40,6 cm (16,0″) 2.8K (2880 x 1800) Touch Screen BrightView OLED | SDR 400 nits | HDR 500 nits | 100 % DCI-P3 |
| Maximum resolution | 2.8K / 2880 x 1800 |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 1x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 2x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English - arabish keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255U | 24GB RAM | Win 10 Pro / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,198.00 €
981.97 €
lowest price in the last 30 days: 1,198.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0005nx | Ultra 7 155H | GeForce RTX 4060 (8 GB) / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP Omen Gaming 16-AE0XXX / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ FHD
1,349.00 €
1,105.74 €
lowest price in the last 30 days: 1,349.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U7-255U | 1TB SSD | W11P / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP OMEN Gaming 16-am0008ne | i7-14650HX | RTX 5050 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP Omen MAX Gaming Laptop 16-ah0012ns / Ultra 9 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0" WQXGA
2,499.00 €
2,048.36 €
lowest price in the last 30 days: 2,499.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0189nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0710ng | U7 255HX | RTX 5070Ti (12GB) | W11 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQHD
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0199nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U7 255U | 16GB RAM | 1TB SSD / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €



























