Short description:
AMD Ryzen 5-5600H (3,30 GHz), 16 GB (2x8GB) DDR4-3200, SSD 512 GB M.2 PCie NVMe, 39,6 cm (15,6'') FHD (1920x1080) AG LED 60 Hz, Nvidia GeForce RTX 3050 (4 GB GDDR6), HDMI, 1x USB-C 3.2 (5Gbps), 2x USB-A 3.2 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, CardReader, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
8F1X5EAR
Laptop HP Victus Gaming 15-fb0041ne | RTX 3050 (4 GB) / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Short description:
AMD Ryzen 5-5600H (3,30 GHz), 16 GB (2x8GB) DDR4-3200, SSD 512 GB M.2 PCie NVMe, 39,6 cm (15,6'') FHD (1920x1080) AG LED 60 Hz, Nvidia GeForce RTX 3050 (4 GB GDDR6), HDMI, 1x USB-C 3.2 (5Gbps), 2x USB-A 3.2 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, CardReader, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 549 loyalty points, equivalent to 16.64 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | AMD Ryzen™ 5 5600H / 3.3 GHz / Hexa-Core / Turbo Speed 4.20 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB (2x 8 GB) DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | NVIDIA® GeForce® RTX 3050 (4 GB GDDR6) |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD AG LED Display (1920 x 1080) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English - arabish keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0196786434778 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Pavilion Plus 14-ew1006na | Ultra 5 125H / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WQHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP Envy x360 14-fa0014nw | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1ah 16 | Ryzen 3 210 | WWAN / AMD Ryzen™ 3 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP 17-CN3XXX / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
629.00 €
515.57 €
lowest price in the last 30 days: 629.00 €
Laptop HP OmniBook 3 NGAI 15-fn0007np | Ryzen AI 5 330 / AMD Ryzen™ AI 5 / RAM 24 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1a 14 | R5-230 | W11P / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP Probook 440 G9 | i7-1255U | Win11 Pro / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
659.00 €
540.16 €
lowest price in the last 30 days: 659.00 €
Laptop HP EliteBook 845 G11 | R5 PRO 8540U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP 17-CN4XXX / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP ProBook 440 G11 | U7 155U | 8GB RAM | 512GB SSD / Ultra 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
829.00 €
679.51 €
lowest price in the last 30 days: 829.00 €



























