Short description:
AMD Ryzen 7 7445HS (3,2 GHz), 16 GB (2x8GB) DDR5-5600, SSD 512 GB M.2 PCie NVMe, 39,6 cm (15,6″) FHD (1920x1080) AG LED 144 Hz, NVIDIA GeForce RTX 3050 (6 GB GDDR6), 1x HDMI 2.1, 1x USB-C 3.2 Gen1 (5 Gbps - DisplayPort), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5 Gbps), Wi-Fi 6 (2x2), Bluetooth 5.4, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
C08QMEAR
Laptop HP Victus Gaming 15-fb3010ne | RTX 3050 (6GB) / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
859.00 €
704.10 €
lowest price in the last 30 days: 859.00 €
Short description:
AMD Ryzen 7 7445HS (3,2 GHz), 16 GB (2x8GB) DDR5-5600, SSD 512 GB M.2 PCie NVMe, 39,6 cm (15,6″) FHD (1920x1080) AG LED 144 Hz, NVIDIA GeForce RTX 3050 (6 GB GDDR6), 1x HDMI 2.1, 1x USB-C 3.2 Gen1 (5 Gbps - DisplayPort), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5 Gbps), Wi-Fi 6 (2x2), Bluetooth 5.4, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 859 loyalty points, equivalent to 26.03 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Introducing the Laptop HP Victus Gaming 15-fb3010ne, a sleek and powerful device designed to elevate your gaming and computing experience. With a focus on delivering exceptional graphical performance and seamless multitasking, this laptop is perfect for those who demand more from their portable technology.
Main advantages
- Equipped with an AMD Ryzen 7 processor for smooth, efficient operations - Featuring NVIDIA GeForce RTX 3050 graphics with 6GB GDDR6, ensuring stunning visuals and seamless gameplay - A 15.6-inch FHD display with AG LED and a 144Hz refresh rate offers an immersive visual experience - Future-proof connection options including HDMI 2.1 and USB-C 3.2 Gen1 - Speedy SSD technology with M.2 PCIe NVMe guarantees faster boot times and quick load cyclesWho buys this product
Ideal for gaming enthusiasts, creative professionals, and tech-savvy individuals who value both performance and versatility, this device is designed to handle the demands of intensive tasks and entertainment in one impressive packageUpgrade options
Offering accessible memory and storage upgrades, you can easily adapt your device to meet future needs. A straightforward process, yet always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a refurbished laptop is a sustainable choice that delivers premium performance without the brand-new price tag. Professionally refurbished, each device undergoes a stringent standardized quality rating system to ensure reliability and satisfaction. The HP Victus Gaming series provides excellent value, blending high-end specifications with the benefits of a renewed device| Processor | AMD Ryzen 7 7445HS procesor 3,20 GHz (22MB predpomnilnik, do 4,70 GHz, 6 jeder, 12 niti) |
|---|---|
| System memory | 16 GB (2x 8 GB) DDR5 |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 (6 GB GDDR6) |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD AG LED Display (1920 x 1080) | IPS | 300 nits | 62,5% sRGB |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Angleška / Arabska tipkovnica (priložene SLO nalepke) |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0199251827396 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Elite x360 1040 G10 | i7-1355U | Touch | W11 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Computer HP All-in-One 24-cr1003nx| U7-155U | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Monitor HP Series 7 Pro 740pm 100,8 cm (39,7″) WUHD IPS LED ukrivljen
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP ProBook 460 G11 | Ultra 7 155U | W11P / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP EliteBook 1040 G11 | U7 155H | 2.8K OLED / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop HP EliteBook 830 G11 | U7-155U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO | i5-13500 | W11P / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U5 225U | WWAN / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 4, WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop HP Elite Dragonfly G4 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,5″ WUXGA
1,149.00 €
941.80 €
lowest price in the last 30 days: 1,149.00 €
Computer HP All-in-One 24-cr0003nx | i7 13. gen | Touch / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €



























