Short description:
Qualcomm Snapdragon 680 (SM6225 - 4x 2,4GHz), Qualcomm Adreno 610 Graphics (IGP), 27 cm (10,6″) 2K (2000x1200) Multi-Touch LED IPS 60 Hz, 4GB LPDDR4X (soldered), 64GB UFS 2.2, 1x USB-C 2.0 (480Mbps), microSD, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS, 8MP+8MP webcam, Li-Polymer 7500mAh, 465g, Google Android OS
SKU:
ZAAM0139SE
Lenovo Tab M10 Plus TB128FU 3rd Gen Storm Grey
149.00 €
122.13 €
lowest price in the last 30 days: 149.00 €
Short description:
Qualcomm Snapdragon 680 (SM6225 - 4x 2,4GHz), Qualcomm Adreno 610 Graphics (IGP), 27 cm (10,6″) 2K (2000x1200) Multi-Touch LED IPS 60 Hz, 4GB LPDDR4X (soldered), 64GB UFS 2.2, 1x USB-C 2.0 (480Mbps), microSD, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS, 8MP+8MP webcam, Li-Polymer 7500mAh, 465g, Google Android OS
By purchasing this product, you earn 149 loyalty points, equivalent to 4.52 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Qualcomm Snapdragon 680 (SM6225 - 4x 2,4GHz), Qualcomm Adreno 610 Graphics (IGP), 27 cm (10,6") 2K (2000x1200) Multi-Touch LED IPS 60 Hz, 4GB LPDDR4X (soldered), 64GB UFS 2.2, 1x USB-C 2.0 (480Mbps), microSD, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS, 8MP+8MP webcam, Li-Polymer 7500mAh, 465g, Google Android OS
| System memory | 4 GB LPDDR4X |
|---|---|
| Type of working memory (RAM) | LPDDR4X Soldered |
| Maximum memory size (RAM) | 4GB |
| Hard drive | 64 GB UFS 2.2 (uMCP) |
| Graphic card | Qualcomm Adreno 610 (IGP) |
| Screen | 40,9 cm (16,1″) FHD (1920 x 1080) AG LED 165 Hz |
| Maximum resolution | 2K / 2000 x 1200 |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Google Android OS |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 1x |
| USB-C | ne |
| HDMI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | no |
| Condition | Lenovo Refurbished, Outlet Open Box |
| EAN | 0196804525006 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |