SKU:
ILTT14I51019M3
Laptop Lenovo ThinkPad T14 Gen 1 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
479.00 €
392.62 €
lowest price in the last 30 days: 479.00 €
Short description:
Intel Core i5 10210U, 35,6 cm (14,0″) 1920 x 1080 LED, 16 GB DDR4, 512 GB SSD NVME, Intel UHD Graphics, HDMI, WI-FI, USB 3.0, Card Reader, No OS Installed - Win10P COA, Refurbished - A- Grade
By purchasing this product, you earn 479 loyalty points, equivalent to 14.52 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Intel Core i5 10210U, 35,6 cm (14,0″) 1920 x 1080 LED, 8 GB DDR4, 512 GB SSD, Intel UHD Graphics, HDMI, WI-FI, USB 3.0, Card Reader, , Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
| Processor | Intel Core i5 10210U |
|---|---|
| System memory | 16 GB |
| Hard drive | 512 GB / SSD |
| Graphic card | Intel UHD Graphics |
| Screen | 35,6 cm (14,0″) 1920 x 1080 LED |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | A- quality |
| Operating system | Without OS (license sticker Windows 10 Pro) |
| Number of USB ports | 2x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Other plugins | 1x USB-C |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 1,5 |
| EAN | 3830084862938 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |







