SKU:
I342G8AV
Laptop HP Probook 630 G8 / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 13,3″ FHD
299.00 €
245.08 €
lowest price in the last 30 days: 299.00 €
Short description:
Intel® Core™ i3-1125G4 / 2,0 GHz / Quad-Core (4C/8T) / Turbo Boost 3,7 GHz, 8 GB DDR4 SODIMM, 256 GB NVME SSD, 33,8 cm (13,3″), Matiran (AntiGlare, matt), Touch, FHD / 1920 x 1080, Intel UHD Graphics, HDMI, 2x USB, bluetooth, Microsoft Windows 10 Pro (64-bit),
By purchasing this product, you earn 299 loyalty points, equivalent to 9.06 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Intel® Core™ i3-1125G4 / 2,0 GHz / Quad-Core (4C/8T) / Turbo Boost 3,7 GHz, 8 GB DDR4 SODIMM, 256 GB NVME SSD, 33,8 cm (13,3″), Intel UHD Graphics, HDMI, USB-C, Microsoft Windows 10 Pro (64-bit),
| Processor | Intel® Core™ i3-1125G4 / 2,0 GHz / Quad-Core (4C/8T) / Turbo Boost 3,7 GHz |
|---|---|
| System memory | 8 GB |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 256 GB |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel UHD Graphics |
| Screen | 33,8 cm (13,3″) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | 0x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 0x |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1x Audio |
| Backlit keyboard | no |
| Keyboard Layout | French |
| Condition | Outlet - Open Box |
| Weight | 1,30 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP 15-fc0083ni | R3-7320U / AMD Ryzen™ 3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop HP 240RT G9 | Core 5 120U | W11P / 3 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
519.00 €
425.41 €
lowest price in the last 30 days: 519.00 €
Laptop HP OmniBook 5 16-ba1005na / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Laptop HP 15-fd0016ni | i5 13.gen | W11H / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP 15-fc0025nu | R7-5825U / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
529.00 €
433.61 €
lowest price in the last 30 days: 529.00 €
Laptop HP 14s-dq5100nia | Core i3 12. gen | W10P / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ HD
439.00 €
359.84 €
lowest price in the last 30 days: 439.00 €
Laptop HP 14-em0023ne | Ryzen 5 7520U | 8GB | SSD 512GB / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop Lenovo IdeaPad Flex 5 14ABR8 / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
499.00 €
409.02 €
lowest price in the last 30 days: 499.00 €
Laptop Lenovo LOQ 15IAX9E / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop Lenovo IdeaPad Slim 3 15ABR8 | R5-5625U | 8GB RAM | SSD 512GB | W11 / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
419.00 €
343.44 €
lowest price in the last 30 days: 419.00 €



























