Short description:
MediaTek Helio G85 (Octa-Core, 2x A75 @2,0GHz + 6x A55 @1,8GHz), Arm Mali-G52 MC2 (IGP), 4 GB LPDDR4X (soldered), 128 GB eMMC, 25,6 cm (10,1″) WUXGA (1920x1200) Multi-Touch IPS, 1x USB-C 2.0, MicroSD CardReader, Wi-Fi 5 (WLAN 802.11a/b/g/n/ac, 1x1), Bluetooth 5.1, 5,0MP + 8,0MP Webcam, GPS, 5100mAh LiPo, Google Android 14
SKU:
ZAEH0175PL
Tablica Lenovo Tab TB311FU 25,6 cm (10,1″) Mediatek Helio G85 4GB RAM/128GB eMMC
179.00 €
146.72 €
lowest price in the last 30 days: 179.00 €
Short description:
MediaTek Helio G85 (Octa-Core, 2x A75 @2,0GHz + 6x A55 @1,8GHz), Arm Mali-G52 MC2 (IGP), 4 GB LPDDR4X (soldered), 128 GB eMMC, 25,6 cm (10,1″) WUXGA (1920x1200) Multi-Touch IPS, 1x USB-C 2.0, MicroSD CardReader, Wi-Fi 5 (WLAN 802.11a/b/g/n/ac, 1x1), Bluetooth 5.1, 5,0MP + 8,0MP Webcam, GPS, 5100mAh LiPo, Google Android 14
By purchasing this product, you earn 179 loyalty points, equivalent to 5.42 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 2 pieces available.
| Processor | MediaTek Helio G85 (8 cores, 2x A75 @2,0GHz + 6x A55 @1,8GHz) |
|---|---|
| System memory | 4 GB LPDDR4X |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR4X (soldered) |
| Maximum memory size (RAM) | 4 GB |
| Hard drive | 128 GB eMMC |
| Hard drive type | Not applicable (Device uses 128 GB eMMC storage, not listed options) |
| Graphic card | ARM Mali-G52 MC2 (IGP) |
| Screen | 25,6 cm (10,1″) WUXGA (1920x1200) Multi-Touch TFT LCD | IPS | 400 nits | Anti-finerprint | 72% NTSC |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | New |
| Operating system | Google Android OS |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 1x |
| USB-C | ne |
| HDMI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | no |
| Condition | New |
| EAN | 0198156423306 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |