SKU:
IUX533F
Laptop Asus Zenbook 15 UX533F / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
719.00 €
589.34 €
lowest price in the last 30 days: 719.00 €
Short description:
Intel Core i5-8265U / 1,6 GHz / Quad Core, 8 GB DDR4, 256 GB SSD, 39,6 cm (15,6″) Full HD BrightView LED-backlit (1920 x 1080), NVIDIA GeForce GTX 1050, Microsoft Windows 10 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 719 loyalty points, equivalent to 21.79 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel Core i5-8265U / 1,6 GHz / Quad Core |
|---|---|
| System memory | 8 GB DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB DDR4 |
| Hard drive | 256GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | NVIDIA GeForce GTX 1050 |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD BrightView LED-backlit (1920 x 1080) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Optical unit | No |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 1x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | Swedish / Finnish keyboard |
| Condition | Outlet - Open Box |
| EAN | 4718017173865 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Asus Technical Regulatory Team, Harkort Straße 21-23, 40880 Ratingen, Germany, LegalCompliance@asus.com |
| Manufacturer | ASUSTeK COMPUTER INC., No. 15, Lide Road, Beitou District, Taipei City, Taiwan, LegalCompliance@asus.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Elite Dragonfly G3 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,5″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP EliteBook 1040 G11 | U7 155H | 2.8K OLED / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop Victus Gaming 15-fa2701ns | i5-13420H | RTX 4050 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
989.00 €
810.66 €
lowest price in the last 30 days: 989.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | 24GB RAM | W11P / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,159.00 €
950.00 €
lowest price in the last 30 days: 1,159.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0028ne | Core 7 150U | Touch / 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
979.00 €
802.46 €
lowest price in the last 30 days: 979.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO | i5-13500 | W11P / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO | i5-13500 | W11P / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop Apple MacBook Air 2023 / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ 2.8K
1,149.00 €
941.80 €
lowest price in the last 30 days: 1,149.00 €
Laptop HP OmniBook X AI 17-dd0047 | U7-256V | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €



























