SKU:
IHP11C13S
Laptop HP Pavilion 11-n080ng x360 / Intel® Celeron® / RAM 4 GB / SSD Drive / 11,6″ HD
169.00 €
138.52 €
lowest price in the last 30 days: 169.00 €
Short description:
Intel Celeron N2840 (2.16 GHz), 4 GB RAM, 240 GB SSD, Intel HD, 1366 x 768, USB 3.0, HDMI, Windows 10 Home MAR
By purchasing this product, you earn 169 loyalty points, equivalent to 5.12 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
HP Pavilion 11-n087ng x360, Intel Celeron N2840 (2.16 GHz), Webcam, 29,5 cm (11.6'') HD (1366x768) AG LED, Touch Screen, 4 GB DDR3, 500 GB SATA HDD, Wi-Fi, Bluetooth, Microsoft Windows 8.1 (64-bit)
| Processor | Intel® Celeron® N2840 / 2.16 GHz / Dual-Core |
|---|---|
| System memory | 4 GB DDR3 |
| Type of working memory (RAM) | DDR3 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 8 GB |
| Hard drive | 240 GB / SSD |
| Hard drive type | SATA SSD |
| Graphic card | Intel® HD Graphics |
| Screen | 29,5 cm (11,6'') HD (1366x768) Multi-Touch LED |
| Maximum resolution | HD / 1366 x 768 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 8.1 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | German keyboard |
| Condition | Refurbished |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop Lenovo IdeaPad Slim 3 14IRH10 | i5-13420H | 8GB RAM | 512GB SSD | W11H / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
399.00 €
327.05 €
lowest price in the last 30 days: 399.00 €
Laptop HP 15-fd0382ns | i5 13.gen | W10P / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP 14-em0020ne | Ryzen 5 7520U | 16GB | SSD 512GB / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
449.00 €
368.03 €
lowest price in the last 30 days: 449.00 €
Laptop HP 14-em0021ne | R5-7520U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
429.00 €
351.64 €
lowest price in the last 30 days: 429.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0016nx | Core 3 100U | Touch / 3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Laptop HP OmniBook 5 16-ba1005na / i3 / RAM 8 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Laptop HP Envy 17-cw0xxx / i5 / RAM 16 GB / 17,3″ FHD
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Laptop HP 15-fd0382ns | i5 13.gen / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
559.00 €
458.20 €
lowest price in the last 30 days: 559.00 €
Laptop HP 14-em0026ne | R7 7000s / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
549.00 €
450.00 €
lowest price in the last 30 days: 549.00 €
Laptop HP 240RT G9 | Core 5 120U | W11P / 3 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
519.00 €
425.41 €
lowest price in the last 30 days: 519.00 €



























