Short description:
Intel Core i7-1165G7 (1,2 - 4,7 GHz), 8 GB DDR4, SSD 512 GB M.2 PCIe, 39,6 cm (15,6") FHD (1920x1080) OLED 60Hz HDR600, Intel Iris Xe Graphics (IGP), 1x HDMI 1.4, 1x USB-C 3.2 Gen1 (5Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), 2x USB-A 2.0, Wi-Fi, Bluetooth, microSD, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
90NB0SG1-M000E0
Laptop ASUS VivoBook S15 OLED S533EA-L12394W Indie Black | Core i7-1165G7 | 8GB RAM | 512GB SSD / i7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Short description:
Intel Core i7-1165G7 (1,2 - 4,7 GHz), 8 GB DDR4, SSD 512 GB M.2 PCIe, 39,6 cm (15,6") FHD (1920x1080) OLED 60Hz HDR600, Intel Iris Xe Graphics (IGP), 1x HDMI 1.4, 1x USB-C 3.2 Gen1 (5Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), 2x USB-A 2.0, Wi-Fi, Bluetooth, microSD, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 599 loyalty points, equivalent to 18.15 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i7-1165G7 / 1,2 -2,8 GHz / Quad-Core (4C/8T) / 4,7 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 8 GB DDR4 |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Graphic card | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Screen | 39,6 cm (15,6") FHD (1920 x 1080) OLED | 400nits (SDR) | 600nits (HDR) | VESA DisplayHDR True Black 600 | 100% DCI-P3 |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 4x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | German keyboard |
| Condition | Asus Refurbished, Outlet - Open Box |
| EAN | 4711081515890 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Asus Technical Regulatory Team, Harkort Straße 21-23, 40880 Ratingen, Germany, LegalCompliance@asus.com |
| Manufacturer | ASUSTeK COMPUTER INC., No. 15, Lide Road, Beitou District, Taipei City, Taiwan, LegalCompliance@asus.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP ProBook 440 G11 | U7 155U | 8GB RAM | 512GB SSD / Ultra 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
829.00 €
679.51 €
lowest price in the last 30 days: 829.00 €
Laptop HP 17-CN4XXX / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP 17-cn3730ng | i5-1334U | W11H / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
749.00 €
613.93 €
lowest price in the last 30 days: 749.00 €
Laptop Lenovo Yoga Slim 7 14ILL10 / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP Pavilion 16-ag0009na | R5 8000s | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
669.00 €
548.36 €
lowest price in the last 30 days: 669.00 €
Laptop HP 15-fc0029np | R7-7730U | 16GB | SSD 512GB / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop Lenovo LOQ 15IAX9E / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 14 | U5 225U / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop Lenovo LOQ 15IAX9E / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP OmniBook 5 16-bc1002na | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €



























