SKU:
IFLE756I5619M
Laptop FUJITSU LIFEBOOK E756 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ 19
199.00 €
163.11 €
lowest price in the last 30 days: 199.00 €
Short description:
Intel® Core™ i5-6200U / 2.30 GHz / Dual-Core / Turbo Boost 2.8 GHz, 16 GB, 256 GB SATA SSD, 39,6 cm (15,6″), Intel HD 520, No OS installed - Win10P COA
By purchasing this product, you earn 199 loyalty points, equivalent to 6.03 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i5-6200U / 2.30 GHz / Dual-Core / Turbo Boost 2.8 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 256 GB SATA SSD |
| Hard drive type | SATA SSD |
| Graphic card | Intel HD 520 |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | A- quality |
| Operating system | Without OS (license sticker Windows 10 Pro) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 4x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | VGA |
| Keyboard Layout | Slovenska tipkovnica |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 1,90 |
| EAN | 3830084869166 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Fujitsu Technology Solutions GmbH, Mies-van-der-Rohe-Straße 8, 80807 München, Germany, cic@fujitsu.com |
| Manufacturer | Fujitsu Limited, Shiodome City Center, 1-5-2 Higashi-Shimbashi, Minato-ku, Tokyo 105-7123, Japonska, contact@fujitsu.com |







