SKU:
6S6U3EAR14
Laptop HP 240 G9 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
479.00 €
392.62 €
lowest price in the last 30 days: 479.00 €
Short description:
Intel Core i5-1235U (1,3 GHz), 16 GB DDR4-3200, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, 39,6 cm (14,0'') FHD (1920x1080) AG LED, Intel Iris Xe Graphics (IGP), no ODD, HDMI, 2x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, CardReader, Std. Kbd., Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 479 loyalty points, equivalent to 14.52 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i5-1235U / 1,3 - 3,3 GHz / 10-Core / Turbo Speed 4,4 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR4 |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Graphic card | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Screen | 35,6 cm (14'') Full HD (1920x1080) LED |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP ProBook 450 G10 | 13.gen i5 | W10P / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
669.00 €
548.36 €
lowest price in the last 30 days: 669.00 €
Laptop HP Victus Gaming 15-fa1008nx | i5-13420H | RTX 2050 (4 GB) / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
789.00 €
646.72 €
lowest price in the last 30 days: 789.00 €
Laptop HP EliteBook 845 G11 | R5 PRO 8540U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP Pavilion Plus 14-ew1006na | Ultra 5 125H / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WQHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP ProBook 440 G11 | U7 155U | 8GB RAM | 512GB SSD / Ultra 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
829.00 €
679.51 €
lowest price in the last 30 days: 829.00 €
Laptop HP 17-CN4XXX / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
749.00 €
613.93 €
lowest price in the last 30 days: 749.00 €
Laptop HP EliteBook 830 G11 | U5-135U / Ultra 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1iR 14 | Core 5 120U | W11P / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP 17-CN4XXX / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0035ne | Touch / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €

























