SKU:
I4P3M4ESR
Laptop HP 255 G8 / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
509.00 €
417.21 €
lowest price in the last 30 days: 509.00 €
Short description:
AMD Ryzen 7-5700U (1,80 GHz), 16 GB DDR4, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, 39,6 cm (15,6'') FHD (1920x1080) AG LED, AMD Radeon Graphics (IGP), no ODD, HDMI, 2x USB-A 3.1, 1x USB-C (5Mbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, CardReader, Std. Kbd., Microsoft Windows 10 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 509 loyalty points, equivalent to 15.42 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
AMD Ryzen 7-5700U (1,80 GHz), 8 GB DDR4, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, 39,6 cm (15,6'') FHD (1920x1080) AG LED, AMD Radeon Graphics (IGP), no ODD, HDMI, 2x USB-A 3.1, 1x USB-C (5Mbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, CardReader, Std. Kbd., Microsoft Windows 10 Home (64-bit)
| Processor | AMD Ryzen™ 7 5700U / 1.8 GHz / Octa-Core / Turbo Speed 4.3 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | AMD Radeon Graphics (IGP) |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD AG LED Display (1920 x 1080) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 1x |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | Turkish keyboard |
| Condition | Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP 15-fd0046nj | i5 13.gen | MX570A (2GB) / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0035ne | Touch / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP OmniBook 5 AI 16-af1002na | U7-255U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP EliteBook 830 G11 | U5-135U / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
759.00 €
622.13 €
lowest price in the last 30 days: 759.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0007nl | Core 5 120U | Touch / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1a 14 | R5-230 | W11P / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €
Laptop HP ProBook 440 G11 | U7 155U | 8GB RAM | 512GB SSD / Ultra 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
829.00 €
679.51 €
lowest price in the last 30 days: 829.00 €
Laptop HP 17-cp3900ng | R7 7000s | W11H / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
749.00 €
613.93 €
lowest price in the last 30 days: 669.00 €
Laptop HP 15-fd1054nx | U7-155H / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
759.00 €
622.13 €
lowest price in the last 30 days: 759.00 €
Laptop HP 15-fd0780ng | Core i7 13. Gen | W11H / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
729.00 €
597.54 €
lowest price in the last 30 days: 729.00 €



























