Short description:
Intel Core i5-12500 (3,0 GHz), 16 GB DDR5-4800, SSD 256 GB PCIe NVMe + SSD 1 TB PCIe NVMe, 60,45 cm (23,8″) FHD (1920x1080) LED, Intel UHD Graphics 770 (IGP), 1x HDMI 2.0a, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort, 10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2x2 (20Gbps), 3x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Gb LAN, Webcam, No Kbd., FreeDOS
SKU:
CU8G2E8R
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
759.00 €
622.13 €
lowest price in the last 30 days: 759.00 €
Short description:
Intel Core i5-12500 (3,0 GHz), 16 GB DDR5-4800, SSD 256 GB PCIe NVMe + SSD 1 TB PCIe NVMe, 60,45 cm (23,8″) FHD (1920x1080) LED, Intel UHD Graphics 770 (IGP), 1x HDMI 2.0a, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort, 10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2x2 (20Gbps), 3x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Gb LAN, Webcam, No Kbd., FreeDOS
By purchasing this product, you earn 759 loyalty points, equivalent to 23.00 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 1 piece available.
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
The HP EliteOne 840 G9 AiO is a sleek and powerful all-in-one computer designed to enhance your productivity. With a robust processor, spacious memory, and cutting-edge storage technology, it delivers an impressive computing experience. Its 23.8-inch Full HD display offers vibrant visuals perfect for any setting.
Main advantages
- Featuring a premium display with a 23.8-inch FHD LED screen, it provides clear and sharp visuals, ideal for work and entertainment.
- Equipped with high-performance disk drives, including a lightning-fast NVMe SSD, ensuring rapid data access and improved efficiency.
- An intuitive and ergonomic design makes it a stylish addition to any workspace.
- Comprehensive connectivity options with USB-C, HDMI, and DisplayPort interfaces.
- Incorporates advanced integrated graphics for superior visual performance.
Who buys this product
The HP EliteOne 840 G9 AiO is perfect for professionals seeking reliability and performance for demanding tasks. It's also an excellent choice for business environments where space-saving solutions are necessary without compromising power. Families looking for a versatile and user-friendly computing device will appreciate its capabilities for both work and play.Upgrade options
This device offers flexibility with customizable memory and storage options, allowing you to tailor the performance to meet your requirements. Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a refurbished HP EliteOne 840 G9 AiO means acquiring a device that meets both sustainability and quality criteria. These devices have undergone professional refurbishment and follow a standardized quality rating system, ensuring you receive a dependable product at great value Environmentally conscious buyers will appreciate the reduced impact on the planet while benefiting from a cost-effective solution.| Processor | Intel® Core™ i5-12500 / 3,0 GHz / Hexa-Core / Turbo Speed 4,6 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR5 |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 64 GB |
| Hard drive | 1 TB SSD + 256 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® UHD Graphics 770 |
| Screen | 60,45 cm (23,8″) FHD (1920x1080) LED |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | FreeDOS |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 5x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 1x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | brez tipkovnice in miške |
| Backlit keyboard | no |
| Keyboard Layout | Italian keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |