Short description:
Intel® Core™ i5-1335U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8c/12T) / Turbo Speed 4,6 GHz, 16 GB LPDDR5 ONBOARD, 512 GB NVME SSD, 33 cm (13″), Sijajni (BrightView, gloss), Touch, WUXGA 1920 x 1200, Intel® Iris® Xe Graphics, HDMI, Thunderbolt, 2x USB, Backlit keyboard, bluetooth, Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
SKU:
I6T2A1EA
Laptop HP Elite 830 x360 G10 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Short description:
Intel® Core™ i5-1335U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8c/12T) / Turbo Speed 4,6 GHz, 16 GB LPDDR5 ONBOARD, 512 GB NVME SSD, 33 cm (13″), Sijajni (BrightView, gloss), Touch, WUXGA 1920 x 1200, Intel® Iris® Xe Graphics, HDMI, Thunderbolt, 2x USB, Backlit keyboard, bluetooth, Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 799 loyalty points, equivalent to 24.21 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Discover the HP Elite 830 x360 G10, a versatile and powerful laptop designed to excel at both work and play. This dynamic device combines high-performance computing power with flexible usability in a sleek and compact 13" form factor. With a vivid WUXGA touch display, integrated high-speed SSD, and robust connectivity options, this laptop is crafted for those who demand excellence in mobility and productivity.
Main advantages
- The HP Elite 830 x360 G10 is equipped with an efficient I5 processor, ensuring smooth multitasking and rapid processing speeds.
- With its high-speed NVMe SSD, enjoy exceptional data transfer rates and quick startup times.
- Boasting a brilliant 13" WUXGA touchscreen, experience vivid colors and precise touch response.
- Features like Thunderbolt and multiple USB ports offer extensive connectivity for your accessories and peripherals.
Who buys this product
This laptop is ideal for professionals, students, and anyone in need of a reliable device for both personal and professional use. From creating presentations to streaming content, this laptop accommodates all your computing needs. Its lightweight and convertible design make it the perfect travel companion.Upgrade options
Enhanced flexibility allows users to address evolving needs by easily configuring memory and storage options. Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Opting for a refurbished HP Elite 830 x360 G10 ensures you're receiving a device that has undergone meticulous professional refurbishment processes, resulting in cost efficiency without sacrificing quality. The standardized quality rating system guarantees that each device meets high-quality performance standards, thus maximizing value. By selecting a refurbished laptop, you contribute to sustainability by embracing a greener choice that gives excellent technology a second lease on life.| Processor | Intel® Core™ i5-1335U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8c/12T) / Turbo Speed 4,6 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5 ONBOARD |
| Maximum memory size (RAM) | Onboard RAM, ni nadgradljivo |
| Hard drive | 512 GB |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Screen | 33 cm (13″) |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | 0x |
| Number of Thunderbolt ports | 2x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | yes |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1x Audio |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English US |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 1.34 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP EliteBook 1040 G11 | U7 155H | 2.8K OLED / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop HP Spectre X360 2-IN-1 16-AA0XXX / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 14 | U7 255U | WWAN | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP OmniBook X AI 17-dd0047 | U7-256V | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP Elite x360 830 G11 | U7-155U | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop HP ProBook 460 G11 | Ultra 7 155U | W11P / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255U | 24GB RAM / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip Next Gen AI 16-as0000nj | U7 256V | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO | i5-13500 | W11P / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Spectre X360 2-IN-1 16-AA0XXX / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
1,049.00 €
859.84 €
lowest price in the last 30 days: 1,049.00 €























