Short description:
Intel Core i7-14700 (2,1 GHz), 16 GB DDR5-4800, SSD 512 GB PCIe NVMe, 68,58 cm (27″) FHD (1920 x 1080) IPS LED, Intel UHD Graphics 770 (IGP), 1x HDMI 2.0a, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB-C 3.1 (DisplayPort, 10Gbps), 1x USB-C 3.2 (20Gbps), 3x USB-A 3.1 (10Gbps), 2x USB-A 3.0 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Gb LAN, CardReader, Webcam, Microsoft windows 11 Pro (64-bit)
SKU:
99B30ETR4
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Short description:
Intel Core i7-14700 (2,1 GHz), 16 GB DDR5-4800, SSD 512 GB PCIe NVMe, 68,58 cm (27″) FHD (1920 x 1080) IPS LED, Intel UHD Graphics 770 (IGP), 1x HDMI 2.0a, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB-C 3.1 (DisplayPort, 10Gbps), 1x USB-C 3.2 (20Gbps), 3x USB-A 3.1 (10Gbps), 2x USB-A 3.0 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Gb LAN, CardReader, Webcam, Microsoft windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1239 loyalty points, equivalent to 37.55 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 1 piece available.
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Discover the cutting-edge excellence of the HP EliteOne 870 G9 NT AiO, an all-in-one computer that seamlessly blends performance with sleek design. Engineered for efficiency, this powerhouse device is perfect for both home and office use, offering an outstanding computing experience that's tailored for multitasking and productivity.
Main advantages
- Equipped with a powerful i7 processor for smooth and efficient performance
- 16 GB DDR5 memory enhances multitasking capabilities
- High-speed 512 GB PCIe NVMe SSD ensures rapid data access and fast boot times
- Stunning 27" FHD display with IPS LED technology for vivid colors and wide viewing angles
- Comprehensive connectivity options including HDMI, DisplayPort, USB-C, USB-A, and more
- Integrated Intel UHD Graphics 770 delivers impressive visuals
- Secure and fast wireless connectivity with Wi-Fi and Bluetooth
Who buys this product
This device is perfectly suited for those seeking a high-performance computing solution that can handle demanding tasks. It's ideal for professionals who require a reliable workhorse for their daily operations, creatives who need expansive screen real estate, and tech-savvy users who appreciate top-tier hardware and connectivity features.Upgrade options
The flexibility of this all-in-one computer extends to potential upgrades, allowing enhancements to memory and storage. This adaptability ensures that your device can grow with your needs over time. Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Opting for a professionally refurbished device is an excellent choice for the environmentally conscious consumer. It represents a commitment to sustainability, as each device undergoes rigorous quality checks under a standardized rating system to ensure optimum functionality and reliability. Embrace the perfect blend of value and performance by choosing a product that promotes responsible consumption while providing top-notch features.| Processor | Intel® Core™ i7 14700 / 2,1 GHz / 20-Cores (8C+12c/28T) / Turbo Speed 5,4 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR5 (2x8GB) |
| Type of working memory (RAM) | DR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 128 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® UHD Graphics 770 |
| Screen | 68,6 cm (27″) Full HD (1920 x 1080) LED |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Pro |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 5x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 1x |
| Video over USB-C | 2x |
| Displayport | 2x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | no |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Addons | brezžična tipkovnica, brezžična miška |
| Backlit keyboard | no |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0198701305605 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |