Short description:
Intel Core Ultra 5 125H (1,2 GHz), 32 GB (2x16GB) DDR5-5600, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, 39,6 cm (15,6″) FHD (1920x1080) AG LED, Intel Arc Graphics (IGP), HDMI, 2x USB 3.1 + 1x USB-C 3.2 Ge1 (5Gbps), no ODD, Webcam, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Std. Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
A59QKEAR
Laptop HP 15-fd1004np | Ultra 5 | 32 GB / Ultra 5 / RAM 32 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
659.00 €
540.16 €
lowest price in the last 30 days: 659.00 €
Short description:
Intel Core Ultra 5 125H (1,2 GHz), 32 GB (2x16GB) DDR5-5600, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, 39,6 cm (15,6″) FHD (1920x1080) AG LED, Intel Arc Graphics (IGP), HDMI, 2x USB 3.1 + 1x USB-C 3.2 Ge1 (5Gbps), no ODD, Webcam, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Std. Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 659 loyalty points, equivalent to 19.97 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Discover the remarkable efficiency and sleek design of the Laptop HP 15-fd1004np | Ultra 5, equipped with everything you need for an enhanced computing experience. With a 15.6-inch Full HD display and the power of Intel I5 processing, this device is tailor-made for users who demand both performance and style.
Main advantages
- Powerful Performance: Experience smooth multitasking with the I5 processor, seamlessly handling both work and entertainment needs
- Stunning Display: The 15.6-inch Full HD screen brings your visuals to life with vibrant color and crisp clarity, perfect for both productivity and movies
- Efficient Graphics: With Intel Arc Graphics, enjoy enriched visual rendering for your creative and gaming pursuits
- Advanced Connectivity: Stay connected and productive with a range of ports including HDMI, USB 3.1, USB-C, Wi-Fi, and Bluetooth
- Lightning-Fast Storage: The 1 TB SSD with cutting-edge M.2 PCIe NVMe technology provides rapid data access and reduced load times
Who buys this product
Ideal for students, professionals, and digital creatives, this laptop caters to anyone in search of a versatile device that combines power and portability. Whether you’re editing documents, streaming videos, or managing projects, this laptop adapts to your daily demands with ease.Upgrade options
Expand your device’s capabilities through the thoughtful upgrade options available. Whether it's upgrading RAM or enhancing storage capacity, tailor your laptop to suit evolving needs Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Embrace sustainability and value when you select a professionally refurbished Laptop HP 15-fd1004np | Ultra 5. The expert refurbishment service ensures that each device meets rigorous quality standards, providing exceptional performance minus the new product cost. Feel confident knowing you’re investing in a device from a standardized quality rating system, offering a reliable and eco-friendly choice for your technological needs| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 processor 125H / 1,2 GHz / 14-Cores (4C+(8c+2c)/18T) / 4,5 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 32 GB (2x 16 GB) DDR5 |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 64 GB |
| Hard drive | 1 TB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Arc™ Graphics |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD AG LED Display (1920 x 1080) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | no |
| Keyboard Layout | Portuguese keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0198415443366 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Envy x360 14-fa0014nw | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0035ne | Touch / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP EliteBook 830 G11 | U5-135U / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
759.00 €
622.13 €
lowest price in the last 30 days: 759.00 €
Laptop HP 17-CN4XXX / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP 15-fc0048ne / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
649.00 €
531.97 €
lowest price in the last 30 days: 649.00 €
Laptop HP ProBook 465 G11 | R5-7535U | 16GB RAM | W11H / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP Pavilion 16-ag0009na | R5 8000s | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
669.00 €
548.36 €
lowest price in the last 30 days: 669.00 €
Laptop HP Pavilion 16-ag0019nw | R7-8840U / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP OmniBook 3 NGAI 15-fn0007np | Ryzen AI 5 330 / AMD Ryzen™ AI 5 / RAM 24 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP EliteBook 845 G11 | R5 PRO 8540U / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €



























