Short description:
Intel Ultra 7 256V(2.2GHz) + Intel Arc 140V (IGP), 16 GB LPDDR5x-8533, 40,6 cm (16,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch OLED 48-120 Hz, SSD 1 TB PCIe NVMe, HDMI 2.1, 1x Thunderbolt 4 (DisplayPort - 40 Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps - DP 1.4a), Wi-Fi 6E (AX211), Bluetooth 5.3, Backlit Kbd., Webcam, 65W USB-C PD, Pen-Tilt Silver, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
BH3G2EAR
Laptop HP OmniBook X Flip NGAI 16-as0009na | U7-256V | Touch OLED *** praska / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,049.00 €
859.84 €
lowest price in the last 30 days: 1,049.00 €
Short description:
Intel Ultra 7 256V(2.2GHz) + Intel Arc 140V (IGP), 16 GB LPDDR5x-8533, 40,6 cm (16,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch OLED 48-120 Hz, SSD 1 TB PCIe NVMe, HDMI 2.1, 1x Thunderbolt 4 (DisplayPort - 40 Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps - DP 1.4a), Wi-Fi 6E (AX211), Bluetooth 5.3, Backlit Kbd., Webcam, 65W USB-C PD, Pen-Tilt Silver, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1049 loyalty points, equivalent to 31.79 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 1 piece available.
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Experience the pinnacle of performance and elegance with the HP OmniBook X Flip NGAI 16-as0009na. This sophisticated laptop delivers an exceptional computing experience with its stunning 16-inch 2.8K Multi-Touch OLED display, making it perfect for both work and play. Its sleek and flexible design is complemented by the powerful capabilities of its advanced processor and integrated graphics, ensuring you tackle daily tasks with ease and style.
Main advantages
- Incredible Display: The 16-inch 2.8K Multi-Touch OLED display offers brilliant visuals with vibrant colors and crisp details, operating seamlessly between 48 and 120 Hz.
- Dynamic Connectivity: Benefit from the latest Thunderbolt 4, HDMI 2.1, and dual USB-A and USB-C ports for versatile and fast connections.
- High-Speed Storage: Experience faster load times and improved data handling with the SSD backed by PCIe NVMe technology, known for its superior speed.
- Enhanced Features: Enjoy the convenience of a backlit keyboard, integrated webcam, and advanced wireless capabilities with Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3.
- Responsive Design: The included Pen-Tilt Silver stylus adds precision to your creative ventures.
Who buys this product
This laptop is ideal for creative professionals and tech enthusiasts who demand high-performance and portability from their devices. It's perfect for graphic design, video editing, and immersive entertainment experiences, serving as a reliable companion for both professional tasks and personal use.Upgrade options
The HP OmniBook X Flip NGAI offers flexible upgrade paths for increasing both RAM and storage capacity, ensuring that your device grows with your needs. Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Opting for a professionally refurbished HP OmniBook X Flip NGAI provides exceptional value without compromising on reliability or performance. These devices undergo a meticulous refurbishment process and are assessed using a standardized quality rating system, ensuring they meet the highest standards. Choosing a refurbished product not only delivers economic value but also supports sustainable practices by extending the life of quality technology products.| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 256V / 2,2 GHz / Octa-Core (4C+4c/8T) / Max Turbo Frequency 4,8 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB LPDDR5X |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5x Soldered |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB LPDDR5x-8533 |
| Hard drive | 1 TB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Arc™ 140V Graphics (8 GB) |
| Screen | 40,6 cm (16,0″) 2.8K (2880 x 1800) OLED | Multi-Touch | UWVA | edge-to-edge glass | micro-edge | SDR 400 nits | HDR 500 nits | 100% DCI-P3 |
| Maximum resolution | 2.8K / 2880 x 1800 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0199251108921 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP OMEN Gaming 16-am0008ne | i7-14650HX | RTX 5050 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255U | 24GB RAM | Win 10 Pro / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,198.00 €
981.97 €
lowest price in the last 30 days: 1,198.00 €
Laptop HP Omen Gaming 16-AE0XXX / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ FHD
1,349.00 €
1,105.74 €
lowest price in the last 30 days: 1,349.00 €
Laptop Apple MacBook Air 15 2023 Midnight / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,3" Retina
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP Omen MAX Gaming Laptop 16-ah0012ns / Ultra 9 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0" WQXGA
2,499.00 €
2,048.36 €
lowest price in the last 30 days: 2,499.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0005nx | Ultra 7 155H | GeForce RTX 4060 (8 GB) / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX / Ultra 7 258V / 2.2 GHz Turbo boost 4.8 GHz / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0710ng | U7 255HX | RTX 5070Ti (12GB) | W11 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQHD
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Laptop HP Victus Gaming 15-fb2933nc | RTX 4060 (8 GB) / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,189.00 €
974.59 €
lowest price in the last 30 days: 1,189.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | 24GB RAM | W11P / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,159.00 €
950.00 €
lowest price in the last 30 days: 1,159.00 €



























