Short description:
AMD Ryzen R7 8845HS (3,8 GHz), NVIDIA GeForce RTX 4060 (8 GB GDDR6), 43,9 cm (17,3") QHD (2560x1440) AG UWVA 240 Hz, 32 GB (2X16GB) DDR5-5600, SSD 1TB PCIe NVMe (+ 1 free slot M.2), HDMI, 2x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort - 10Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
A33W7EAR
Laptop HP OMEN Gaming 17-db0075ng | RTX 4060 (8 GB) / AMD Ryzen™ 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 17,3″ WQHD
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Short description:
AMD Ryzen R7 8845HS (3,8 GHz), NVIDIA GeForce RTX 4060 (8 GB GDDR6), 43,9 cm (17,3") QHD (2560x1440) AG UWVA 240 Hz, 32 GB (2X16GB) DDR5-5600, SSD 1TB PCIe NVMe (+ 1 free slot M.2), HDMI, 2x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort - 10Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1399 loyalty points, equivalent to 42.39 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
AMD Ryzen R7 8845HS (3,8 GHz), NVIDIA GeForce RTX 4060 (8 GB GDDR6), 43,9 cm (17,3") QHD (2560x1440) AG UWVA 240 Hz, 32 GB (2X16GB) DDR5-5600, SSD 1TB PCIe NVMe, HDMI, 2x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort - 10Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
| Processor | AMD Ryzen™ 7 8845HS / 3,8 GHz / Octa-Core (8C/16T) / Turbo Speed 5,1 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB (2x 16 GB) DDR5 |
| Hard drive | 1 TB SSD |
| Graphic card | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 (8 GB GDDR6) |
| Screen | 43,9 cm (17,3") QHD (2560 x 1440) UWVA LED | 300 nits | 100 % sRGB | 240 Hz |
| Maximum resolution | WQHD / 2560 x 1440 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | German keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0198415093929 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop Gigabyte Aorus Elite 16 BWH / Ultra 9 / RAM 32 GB / 17,3″ WQXGA
2,099.00 €
1,720.49 €
lowest price in the last 30 days: 2,099.00 €
Laptop Apple MacBook Pro 2024 M4 / Apple M / RAM 16 GB / 14,0″
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP Spectre x360 16-aa0749nz | U7 155H | RTX 4050 | OLED 2.8K Touch / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0002nt | Ultra 9 | OLED 2.8K | RTX 4070 | 16GB / Ultra 9 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,859.00 €
1,523.77 €
lowest price in the last 30 days: 1,859.00 €
Laptop HP ZBook X G1i 16 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Laptop Lenovo ThinkPad P16v G1 / AMD Ryzen™ 9 / RAM 64 GB / 16,0″ WUXGA
1,499.00 €
1,228.69 €
lowest price in the last 30 days: 1,499.00 €
Laptop HP OmniBook 7 NGAI 17-dc0000nf | U7 258V | RTX4050 (6GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
1,459.00 €
1,195.90 €
lowest price in the last 30 days: 1,459.00 €
Laptop Apple MacBook Air 15 2023 Midnight / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,3" Retina
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Laptop HP Omen Gaming 16-AE0XXX / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ FHD
1,349.00 €
1,105.74 €
lowest price in the last 30 days: 1,349.00 €



























