Short description:
AMD Ryzen 7 350 (2,0 GHz),16 GB, 33,8 cm (13,3\") WQXGA (2560x1600) IPS UWVA AG LED, SSD 512 GB PCIe NVMe, AMD Radeon 860M Graphics (IGP), HDMI 2.1, 2x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort - 10Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi 6E MT7922 (2x2), Bluetooth 5.3, Backlit Kbd., Webcam, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
C1LR7EAR
Laptop HP OmniBook 7 Aero Next Gen AI 13-bg1216nw / AMD Ryzen™ AI 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WQHD
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Short description:
AMD Ryzen 7 350 (2,0 GHz),16 GB, 33,8 cm (13,3\") WQXGA (2560x1600) IPS UWVA AG LED, SSD 512 GB PCIe NVMe, AMD Radeon 860M Graphics (IGP), HDMI 2.1, 2x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort - 10Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi 6E MT7922 (2x2), Bluetooth 5.3, Backlit Kbd., Webcam, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 899 loyalty points, equivalent to 27.24 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Discover the remarkable HP OmniBook 7 Aero Next Gen AI, a powerful and sleek laptop that fuses exceptional performance with eye-catching design. Perfect for those who demand efficiency and style, this device offers a seamless computing experience with its robust capabilities.
Main advantages
- Equipped with a dedicated high-performance processor, ensuring smooth multitasking
- Crisp and vibrant 13.3-inch WQXGA display that enhances visual clarity and detail
- Fast PCIe NVMe SSD for rapid data access, reducing waiting times
- Versatile connectivity with HDMI 2.1, USB-C, and USB-A ports, catering to various peripherals
- Advanced Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 connectivity for seamless networking
- Professional refurbishment ensuring a high-quality standard
Who buys this product
Perfect for professionals, students, and anyone in need of a reliable and efficient computing device. The HP OmniBook 7 Aero is favored by users who appreciate powerful performance and sleek aesthetics, making it ideal for both work and leisure tasks.Upgrade options
With upgradeable disk and memory options, this laptop caters to future needs as they evolve. Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Choosing a professionally refurbished device like the HP OmniBook 7 Aero is a smart decision. It provides great value at a more affordable price point without compromising on quality or performance. Refurbished according to a standardized quality rating system, this product ensures dependable operation and long-lasting durability.| Processor | AMD Ryzen™ AI 7 350 / 2,0 GHz / Octa-Core (8C/16T) / 5,0 GHz Max Boost Speed |
|---|---|
| System memory | 16 GB LPDDR5X |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | AMD Radeon™ 860M Graphics (IGP) |
| Screen | 33,8 cm (13,3″) WQXGA (2560 x 1600) IPS LED | 400 nits | 100% sRGB |
| Maximum resolution | WQHD / 2560 x 1440 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Polish keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0199485080338 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop Apple MacBook Air 2023 / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ 2.8K
1,149.00 €
941.80 €
lowest price in the last 30 days: 1,149.00 €
Laptop HP EliteBook 1040 G11 | U7 155H | 2.8K OLED / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Computer HP ProOne 440 G9 AiO | i7-14700T | W10P / i7 / RAM 8 GB / SSD Drive
869.00 €
712.30 €
lowest price in the last 30 days: 869.00 €
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U7 255U | 16GB RAM | 1TB SSD / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP Envy x360 14-fc0775ng | Ultra 7 155U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO | i5-13500 | W11P / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Elite Dragonfly G3 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,5″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Elite 1040 X360 G11 / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U5 225U | WWAN / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 4, WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop Victus Gaming 15-fa2701ns | i5-13420H | RTX 4050 / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
989.00 €
810.66 €
lowest price in the last 30 days: 989.00 €



























