Short description:
Intel Core Ultra 9 288V (3,3 GHz), 32 GB LPDDR5x-8533, 35,6 cm (14,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch BV OLED 120 Hz, SSD 2 TB PCIe NVMe, Intel® Arc™ 140V (IGP), 2x Thunderbolt 4 (USB-C/DisplayPort 2.1 - 40 Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (10 Gbps - DP 1.4), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Backlit Kbd., Webcam, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
B46ZDEAR
Laptop HP OmniBook Ultra Flip 14-fh0000nt | Ultra 9 | OLED 2.8K / Ultra 9 / RAM 32 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,599.00 €
1,310.66 €
lowest price in the last 30 days: 1,599.00 €
Short description:
Intel Core Ultra 9 288V (3,3 GHz), 32 GB LPDDR5x-8533, 35,6 cm (14,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch BV OLED 120 Hz, SSD 2 TB PCIe NVMe, Intel® Arc™ 140V (IGP), 2x Thunderbolt 4 (USB-C/DisplayPort 2.1 - 40 Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (10 Gbps - DP 1.4), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Backlit Kbd., Webcam, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1599 loyalty points, equivalent to 48.45 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Discover the sleek and versatile HP OmniBook Ultra Flip 14-fh0000nt, the ultimate combination of performance and portability. This dynamic device features a stunning 14-inch OLED display with 2.8K resolution, delivering vivid colors and crisp visuals at an impressive 120 Hz refresh rate. The powerful processing power and exceptional graphics capabilities make it an ideal choice for both work and entertainment.
Main advantages
- Equipped with an advanced processor for smooth multitasking and efficient workflow
- High-speed storage solution with NVMe technology ensures rapid data access and transfers
- Immersive viewing experience on a 14-inch 2.8K OLED multi-touch display
- Wide range of connectivity options including two Thunderbolt 4 ports for fast data and video output
- 2 TB of SSD storage provides ample space for all applications and files
- Sleek design featuring a backlit keyboard for convenience in any lighting condition
Who buys this product
This versatile device caters to professionals and students who require powerful computing on the go With its excellent performance and stunning visual display, it’s perfect for content creators, designers, and anyone who appreciates top-notch multimedia experiencesUpgrade options
This laptop offers flexibility in memory and storage upgrades, allowing users to tailor the device to meet their specific needs Whether you're looking to increase your storage capacity or boost your memory for added multitasking efficiency, this device supports your ambitions Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a refurbished HP OmniBook Ultra Flip not only ensures a cost-effective solution, but also supports sustainable practices by reducing electronic waste Each device is meticulously restored by a professional refurbishment service and assessed using a standardized quality rating system, ensuring it meets high standards and offers excellent value for money. When choosing a refurbished device, you gain a performance-driven machine with a reduced environmental footprint| Processor | Intel® Core™ Ultra 9 288V / 3,3 GHz / Octa-Core (4C+4c/8T) / Max Turbo Frequency 5,1 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB LPDDR5X |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5x SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 2 TB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Arc™ 140V Graphics (IGP) |
| Screen | 35,6 cm (14″) 3K (2880 x 1800) Multi-Touch BrightView OLED | SDR 400 nits | HDR 500 nits | 100% DCI-P3 |
| Maximum resolution | 2.8K / 2880 x 1800 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 1x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 2x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 0x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Turkish keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0198828816757 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Omen Gaming 16-AE0XXX / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ FHD
1,349.00 €
1,105.74 €
lowest price in the last 30 days: 1,349.00 €
Laptop HP Omen MAX Gaming Laptop 16-ah0012ns / Ultra 9 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0" WQXGA
2,499.00 €
2,048.36 €
lowest price in the last 30 days: 2,499.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U5-225U | WWAN | Touch / Ultra 5 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX / Ultra 7 258V / 2.2 GHz Turbo boost 4.8 GHz / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0002nt | Ultra 9 | OLED 2.8K | RTX 4070 | 16GB / Ultra 9 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,859.00 €
1,523.77 €
lowest price in the last 30 days: 1,859.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0189nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0199nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0710ng | U7 255HX | RTX 5070Ti (12GB) | W11 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQHD
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Laptop HP Victus Gaming 15-fb2933nc | RTX 4060 (8 GB) / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,189.00 €
974.59 €
lowest price in the last 30 days: 1,189.00 €



























