Short description:
Intel Core Ultra7 258V (2,2GHz), 32 GB LPDDR5x-8533, 40,6 cm (16,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch BV OLED 120 Hz, SSD 2 TB PCIe NVMe, HDMI 2.1, 1x Thunderbolt 4 (DisplayPort - 40 Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps - DP 1.4a), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Backlit Kbd., Webcam, 65W USB-C PD, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
C7VR4EAR
Laptop HP OmniBook X Flip NGAI 16-as0026np | U7-258V | Touch OLED / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Short description:
Intel Core Ultra7 258V (2,2GHz), 32 GB LPDDR5x-8533, 40,6 cm (16,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch BV OLED 120 Hz, SSD 2 TB PCIe NVMe, HDMI 2.1, 1x Thunderbolt 4 (DisplayPort - 40 Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen2 (10Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps - DP 1.4a), Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Backlit Kbd., Webcam, 65W USB-C PD, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1299 loyalty points, equivalent to 39.36 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Experience a perfect blend of elegance and functionality with the HP OmniBook X Flip NGAI 16-as0026np. This advanced laptop combines high-quality performance with a sleek, modern design, ideal for contemporary needs and lifestyles. Whether you're multitasking through presentations, streaming multimedia, or engaged in creative design, this device delivers an exceptional experience.
Main advantages
- Vibrant Display: Enjoy a stunning 16.0" OLED 2.8K touchscreen that delivers vivid colors and crisp details for an immersive visual experience.
- High Performance: Powered by a next-gen processor and abundant RAM, this laptop ensures seamless multitasking and efficient operation.
- Expansive Storage: With a fast NVMe SSD, experience lightning-quick load times and ample space for all your files.
- Connectivity: Stay connected with cutting-edge features like Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, and multiple high-speed ports including Thunderbolt 4.
Who buys this product
This laptop is perfect for professionals, students, and creatives seeking a powerful and versatile device. Whether you're a designer requiring precise graphical capabilities, a business professional needing reliable performance, or a student balancing studies and streaming, this device adapts effortlessly to diverse needs.Upgrade options
Enhance your laptop's capabilities by exploring memory and storage upgrades. Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a refurbished HP OmniBook X Flip means gaining access to quality assurance through a rigorous refurbishment process, backed by a standardized quality rating system. Refurbished devices offer an environmentally friendly alternative, reducing electronic waste and promoting sustainable technology use. Choose reliability, practicality, and eco-consciousness with a refurbished device that delivers exceptional value.| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 258V / 2,2 GHz / Octa-Core (4C+4c/8T) / Max Turbo Frequency 4,8 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB LPDDR5X |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5x |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 2 TB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Arc™ 140V Graphics (8 GB) |
| Screen | 40,6 cm (16,0″) WUXGA (1920 x 1200) Multi-Touch UWVA OLED | SDR 400 nits | HDR 500 nits | DCI-P3 a100% |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 2x |
| Displayport | 2x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Portuguese keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0199642243262 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U5-225U | WWAN | Touch / Ultra 5 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP Omen MAX Gaming Laptop 16-ah0012ns / Ultra 9 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0" WQXGA
2,499.00 €
2,048.36 €
lowest price in the last 30 days: 2,499.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U7-255U | 1TB SSD | W11P / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0002nt | Ultra 9 | OLED 2.8K | RTX 4070 | 16GB / Ultra 9 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,859.00 €
1,523.77 €
lowest price in the last 30 days: 1,859.00 €
Laptop HP OMEN Gaming 16-am0008ne | i7-14650HX | RTX 5050 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX / Ultra 7 258V / 2.2 GHz Turbo boost 4.8 GHz / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP Victus Gaming 15-fb3770ng | R7 350 | RTX 5060 (8 GB) / AMD Ryzen™ AI 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0199nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U7 255U | 16GB RAM | 1TB SSD / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP Omen Gaming 16-AE0XXX / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ FHD
1,349.00 €
1,105.74 €
lowest price in the last 30 days: 1,349.00 €



























