Short description:
Intel Core i7-1355U (1,7 GHz), 16 GB (2x8GB) DDR4-3200, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, NVIDIA GeForce MX550 (2 GB GDDR6), 39,6 cm (15,6'') FHD (1920x1080) AG LED, HDMI, 1x USB-C 3.2 10Gbps (DisplayPort), 2x USB-A 3.1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, microSD, Webcam, Backlit Kbd., Fingerprint, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
8F1R5EAR
Laptop HP Pavilion 15-eg3001nx | NVIDIA GeForce MX550 (2 GB GDDR6) / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
729.00 €
597.54 €
lowest price in the last 30 days: 729.00 €
Short description:
Intel Core i7-1355U (1,7 GHz), 16 GB (2x8GB) DDR4-3200, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, NVIDIA GeForce MX550 (2 GB GDDR6), 39,6 cm (15,6'') FHD (1920x1080) AG LED, HDMI, 1x USB-C 3.2 10Gbps (DisplayPort), 2x USB-A 3.1 (5Gbps), Wi-Fi, Bluetooth, microSD, Webcam, Backlit Kbd., Fingerprint, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 729 loyalty points, equivalent to 22.09 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i7-1355U / 1,7 - 3,7 GHz / 10-Cores (2C+8c/12T) / Turbo Speed 5,0 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB (2x 8 GB) DDR4 |
| Hard drive | 1 TB SSD |
| Graphic card | NVIDIA® GeForce® MX550 (2 GB GDDR6) |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD AG LED Display (1920 x 1080) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | English - arabish keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0196786464928 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP OmniBook X Flip NGAI 16-as0009na | U7-256V | Touch OLED *** praska / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,049.00 €
859.84 €
lowest price in the last 30 days: 1,049.00 €
Computer HP ProOne 440 G9 AiO | i7-14700T | W10P / i7 / RAM 8 GB / SSD Drive
869.00 €
712.30 €
lowest price in the last 30 days: 869.00 €
Laptop HP Envy x360 16-ac0097 | U7-155U | 2-in-1 Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0001nx | Core 7 150U | Touch / 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
949.00 €
777.87 €
lowest price in the last 30 days: 949.00 €
Computer HP All-in-One 24-cr0003nx | i7 13. gen | Touch / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop Victus Gaming 15-fa2023ns | Core 5 210H | RTX 5050 (8 GB) / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,029.00 €
843.44 €
lowest price in the last 30 days: 1,029.00 €
Laptop HP Spectre X360 2-IN-1 16-AA0XXX / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
1,049.00 €
859.84 €
lowest price in the last 30 days: 1,049.00 €
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U5 225U | WWAN / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 4, WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Laptop HP EliteBook 640 G11 WWAN | U5-135U | Touch / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €



























