SKU:
IHP65G4I5819WH
Laptop HP ProBook 650 G4 / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ HD
Special Price
339.00 €
277.87 €
Regular Price
369.00 €
lowest price in the last 30 days: 339.00 €
Short description:
Intel® Core™ i5-8250U / 1.6 GHz / Quad-Core / Turbo Boost 3.4 GHz, 8 GB, 256 GB SSD, 39,6 cm (15,6'') Display, Intel UHD Graphics 620, No OS installed - Win10H COA, Refurbished - A Grade
By purchasing this product, you earn 339 loyalty points, equivalent to 10.27 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Intel® Core™ i5-8350U / 1.7 GHz / Quad-Core / Turbo Boost 3.6 GHz, 8 GB, 128 GB SSD, 39,6 cm (15,6'') Display, Intel UHD Graphics 620, No OS installed - Win10P COA, Refurbished - A Grade
| Processor | Intel® Core™ i5-8250U / 1.6 GHz / Quad-Core / Turbo Boost 3.4 GHz |
|---|---|
| System memory | 8 GB |
| Hard drive | 256 GB |
| Graphic card | Intel UHD Graphics 620 |
| Screen | 39,6 cm (15,6'') Display |
| Maximum resolution | HD / 1366 x 768 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | A quality |
| Operating system | Without OS (license sticker Windows 10 Home) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 2x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1x USB-C (DisplayPort), 1x Docking connector |
| Keyboard Layout | American keyboard |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 2,15 |
| EAN | 3830084864321 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |







