SKU:
IHPML35G9E2609
Rabljen strežnik HP Proliant ML350 G9
1,350.00 €
1,106.56 €
lowest price in the last 30 days: 1,350.00 €
Short description:
Intel Xeon E5-E2609 V3 (1.9 GHz) 12 cores/24 threads, 32 GB DDR4 ECC Server Memory, Brand new (Patriot Burst SSD) 2 x 240 GB SSD, 2 x USB 3.0, 4 x USB 2.0, VGA, RS232, Ethernet, 2 x 500W Power Supply, Without COA
By purchasing this product, you earn 1350 loyalty points, equivalent to 40.91 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 1 piece available.
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel Xeon E5-2609 v3 @ 1.9 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB DDR4 ECC |
| Hard drive | 2 x 240 GB SSD |
| Condition | A quality |
| Operating system | Without |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 6x |
| Other plugins | 1 x VGA, 1 x RS232, Ethernet, 2 x 500 Power Supply |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 23 |
| EAN | 0888182865729 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |