Short description:
Intel Core Ultra 7 155H (2,2 - 4,8 GHz), 32 GB LPDDR5x-6400, SSD 2 TB M.2 PCIe NVMe, 40,6 cm (16,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch BV OLED VRR 48-120 Hz, NVIDIA GeForce RTX 4050 (6 GB GDDR6), 1x HDMI 2.1, 2x Thunderbolt (USB-C/DisplayPort - 40 Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10 Gbps), Wi-Fi 7 BE200 (2x2), Bluetooth 5.4, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
9D1Q5EAR
Laptop HP Spectre x360 16-aa0000na | U7 155H | RTX 4050 | OLED 2.8K Touch / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,499.00 €
1,228.69 €
lowest price in the last 30 days: 1,499.00 €
Short description:
Intel Core Ultra 7 155H (2,2 - 4,8 GHz), 32 GB LPDDR5x-6400, SSD 2 TB M.2 PCIe NVMe, 40,6 cm (16,0\") 2.8K (2880x1800) Multi-Touch BV OLED VRR 48-120 Hz, NVIDIA GeForce RTX 4050 (6 GB GDDR6), 1x HDMI 2.1, 2x Thunderbolt (USB-C/DisplayPort - 40 Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen2 (10 Gbps), Wi-Fi 7 BE200 (2x2), Bluetooth 5.4, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1499 loyalty points, equivalent to 45.42 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Experience exceptional performance and stunning visuals with this remarkable HP Spectre x360. Crafted with precision, this versatile device offers seamless functionality and elegance, designed to cater to your every need, from creative tasks to entertainment, all delivered with breathtaking clarity on its impressive 16-inch OLED 2.8K touch display.
Main Advantages
- Visual Brilliance: Enjoy vivid colors and sharp contrasts on the 16-inch OLED 2.8K touch screen
- Powerful Graphics: NVIDIA GeForce RTX 4050 ensures smooth, lifelike visuals
- Connectivity: Equipped with HDMI 2.1, Thunderbolt, and USB-A for versatile connectivity
- Futuristic Network: Advanced Wi-Fi and Bluetooth technologies for fast, reliable connections
Who Buys This Product
Ideal for professionals and creatives, this device caters to those who demand high performance and superior visual quality. Perfect for digital artists, designers, and gamers who require a seamless experience and mobility.Upgrade Options
This device offers the flexibility to adapt over time. With its expandable storage and memory options, you can enhance your device as your needs grow, ensuring long-lasting relevance – a truly future-proof investment. Always consult a professional before performing an upgrade.Why Choose a Refurbished Device
Choosing a professionally refurbished device offers numerous benefits, including fantastic value and performance akin to new devices. Certified refurbishment ensures that each device meets high-quality standards, providing you with a like-new experience at a competitive price. Making this choice supports sustainability, reducing environmental impact while giving exceptional technology a new lease on life.| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 155H / 1,4 - 3,8 GHz / 16-Cores (6C+(8c+2c)/22T) / 5,0 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 32 GB LPDDR5X |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5x SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 2 TB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 (6 GB GDDR6) |
| Screen | 40,6 cm (16") 2.8 (2880 x 1800) Multi-Touch BrightView OLED | SDR 400 nits | HDR 500 nits | 100% DCI-P3 |
| Maximum resolution | 2.8K / 2880 x 1800 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 1x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 2x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0197961359091 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Victus Gaming 15-fb2933nc | RTX 4060 (8 GB) / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,189.00 €
974.59 €
lowest price in the last 30 days: 1,189.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U5-225U | WWAN | Touch / Ultra 5 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0189nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop HP Omen Gaming 16-AE0XXX / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ FHD
1,349.00 €
1,105.74 €
lowest price in the last 30 days: 1,349.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | 24GB RAM | W11P / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,159.00 €
950.00 €
lowest price in the last 30 days: 1,159.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0002nt | Ultra 9 | OLED 2.8K | RTX 4070 | 16GB / Ultra 9 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,859.00 €
1,523.77 €
lowest price in the last 30 days: 1,859.00 €
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0710ng | U7 255HX | RTX 5070Ti (12GB) | W11 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQHD
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX / Ultra 7 258V / 2.2 GHz Turbo boost 4.8 GHz / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop Apple MacBook Air 15 2023 Midnight / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,3" Retina
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255U | 24GB RAM | Win 10 Pro / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,198.00 €
981.97 €
lowest price in the last 30 days: 1,198.00 €



























