SKU:
IHZ15G3QM2019MC
Laptop HP ZBook 15 G3 Workstation / i7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
919.00 €
753.28 €
lowest price in the last 30 days: 919.00 €
Short description:
Intel® Core™ i7-6700HQ (2.60 GHz / Turbo 3.50 GHz), 32 GB RAM, 512 GB SSD, 15.6" FHD 1920x1080, Nvdia Quadro M2000M, Windows 8 Pro COA
By purchasing this product, you earn 919 loyalty points, equivalent to 27.85 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Intel® Core™ i7-6700HQ (2.60 GHz / Turbo 3.50 GHz), 32 GB RAM, 512 GB SSD, 15.6" FHD 1920x1080, Nvdia Quadro M2000M, Windows 8 Pro COA, A- Grade
| Processor | Intel® Core™ i7-6700HQ / 2.60 GHz / Quad-Core / Turbo Boost 3.5 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 64 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | 1x nVidia Quadro M2000M |
| Screen | 39,6 cm (15,6'') FHD (1920×1080) IPS LED |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | A- quality |
| Operating system | Without OS (license sticker Windows 8 Pro) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 2x |
| Video over USB-C | 1x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 1x |
| DVI | 0x |
| Web camera | no |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Other plugins | 1 x VGA, 2 x USB-C |
| Keyboard Layout | German keyboard |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 3 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |







