Short description:
Intel Core i7-12700H (2,3 GHz), NVIDIA GeForce RTX 3070Ti (8 GB GDDR6), 40,6 cm (16.0") WUXGA 1920x1200 AG LED 60Hz, 64 GB (2x32GB) DDR5-4800, SSD 1TB PCIe NVMe, 2x Thunderbolt (40Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen1 (10 Gbps - DisplayPort), Wi-Fi, Bluetooth, Fingerprint, microSD, Webcam, Backlit Kbd., ACA 200W, BATT 6C 86 WHr, Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
SKU:
86S34E8R
Laptop HP ZBook Studio G9 Mobile Workstation / i7 / RAM 64 GB / SSD Drive / 16″ WUXGA
1,699.00 €
1,392.62 €
lowest price in the last 30 days: 1,699.00 €
Short description:
Intel Core i7-12700H (2,3 GHz), NVIDIA GeForce RTX 3070Ti (8 GB GDDR6), 40,6 cm (16.0") WUXGA 1920x1200 AG LED 60Hz, 64 GB (2x32GB) DDR5-4800, SSD 1TB PCIe NVMe, 2x Thunderbolt (40Gbps), 1x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen1 (10 Gbps - DisplayPort), Wi-Fi, Bluetooth, Fingerprint, microSD, Webcam, Backlit Kbd., ACA 200W, BATT 6C 86 WHr, Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1699 loyalty points, equivalent to 51.48 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel Core i7-12700H / 6C+8c/20T / 1,7 - 4,7 GHz, 24MB+11.5MB Cache, 45-115W TDP |
|---|---|
| System memory | 64 GB (2x 32 GB) DDR5 |
| Hard drive | 1 TB SSD |
| Graphic card | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti (8 GB GDDR6) |
| Screen | 40,6 cm (16,0″) WUXGA (1920 x 1200) LED 100% sRGB |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Number of USB ports | 4x |
| HDMI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 36 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Laptop Lenovo ThinkPad T16 G4 / AMD Ryzen 3 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop Gigabyte Aorus Elite 16 BWH / Ultra 9 / RAM 32 GB / 17,3″ WQXGA
2,099.00 €
1,720.49 €
lowest price in the last 30 days: 2,099.00 €
Laptop HP Omen 16-am0073ng / i7 / RAM 16 GB / 16,0″ WUXGA
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0021nt | U7 255HX | RTX 5070 (8GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQHD
2,199.00 €
1,802.46 €
lowest price in the last 30 days: 2,199.00 €
Laptop Apple MacBook Pro 2024 M4 / Apple M / RAM 16 GB / 14,0″
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Computer Lenovo ThinkStation P520c | Xeon W-2223 | 64GB RAM | 1TB SSD | Dual Quadro T1000 | W11P / Intel® Xeon® / RAM 64 GB / SSD Drive
1,499.00 €
1,228.69 €
lowest price in the last 30 days: 1,499.00 €
Laptop HP ZBook X G1i 16 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Laptop Lenovo ThinkPad P16v G1 / AMD Ryzen™ 9 / RAM 64 GB / 16,0″ WUXGA
1,499.00 €
1,228.69 €
lowest price in the last 30 days: 1,499.00 €
Laptop Asus TUF Gaming A18 FA808UH / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 18" WQXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
























