Short description:
Intel® Core™ i5-1334U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8C/12T) / 4,6 GHz TurboBoost, 8 GB DDR4 SODIMM, 512 GB NVMe SSD, 43,9 cm (17,3″), Matiran (AntiGlare, matt), FHD / 1920 x 1080, Intel® Iris® Xe Graphics, HDMI, USB-C, 2x USB, Backlit keyboard, bluetooth, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
SKU:
IBD5B8UAR
Laptop HP 17-CN3XXX / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
629.00 €
515.57 €
lowest price in the last 30 days: 629.00 €
Short description:
Intel® Core™ i5-1334U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8C/12T) / 4,6 GHz TurboBoost, 8 GB DDR4 SODIMM, 512 GB NVMe SSD, 43,9 cm (17,3″), Matiran (AntiGlare, matt), FHD / 1920 x 1080, Intel® Iris® Xe Graphics, HDMI, USB-C, 2x USB, Backlit keyboard, bluetooth, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 629 loyalty points, equivalent to 19.06 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
21 pieces available.
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Experience seamless performance with the HP 17-CN3XXX Laptop, a device designed to meet the demands of both work and leisure. Combining a powerful I5 processor with an expansive 17.3″ Full HD display, this laptop provides exceptional clarity and speed. Its anti-glare screen ensures clear visibility under various lighting conditions.
Main advantages
- High performance: Equipped with an I5 processor that handles multitasking with ease
- Expansive display: The 17.3″ FHD screen delivers vibrant colors and sharp details
- Smooth graphics: Intel® Iris® Xe Graphics offers enhanced visual experiences
- Rapid storage solutions: The NVMe SSD enables quick load times and efficient data handling
- Connectivity options: Includes HDMI, USB-C, and multiple USB ports
- Enhanced usability: A backlit keyboard enhances productivity in low-light environments
Who buys this product
Ideal for students, professionals, and anyone seeking a reliable computing companion. This laptop is perfect for tackling complex tasks, enjoying multimedia entertainment, or managing daily computing needs with ease.Upgrade options
Personalize your laptop to fit your growing needs with options to upgrade both RAM and SSD for an even smoother experience. Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Choosing a refurbished device connects you with outstanding quality and value. Each HP 17-CN3XXX undergoes a professional refurbishment service, ensuring a high-performance standard that meets a rigorous quality rating system. Refurbished laptops not only offer significant cost savings but also contribute to a more sustainable and environmentally-friendly purchasing decision. Embrace the future of technology with confidence, knowing that your device is both reliable and ecologically considerate.| Processor | Intel® Core™ i5-1334U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8C/12T) / 4,6 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 8 GB |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 512 GB |
| Hard drive type | NVMe SSD |
| Graphic card | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Screen | 43,9 cm (17,3″) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1x Audio |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English US keyboard |
| Condition | Outlet - Open Box |
| Weight | 2,1 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP ProBook 440 G11 | U7 155U | 8GB RAM | 512GB SSD / Ultra 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
829.00 €
679.51 €
lowest price in the last 30 days: 829.00 €
Laptop HP ProBook 450 G10 | 13.gen i5 | W10P / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
669.00 €
548.36 €
lowest price in the last 30 days: 669.00 €
Laptop HP ProBook 440 G11 | U7 155U | W11P / Ultra 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
629.00 €
515.57 €
lowest price in the last 30 days: 629.00 €
Laptop HP Pavilion Plus 14-ew1006na | Ultra 5 125H / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WQHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP Envy X360 2-IN-1 16-AC0XXX / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
829.00 €
679.51 €
lowest price in the last 30 days: 829.00 €
Laptop HP Pavilion 16-ag0009na | R5 8000s | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
669.00 €
548.36 €
lowest price in the last 30 days: 669.00 €
Laptop HP OmniBook 5 Flip 14-fp0011nx | Core 5 120U | Touch / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP 17-cp3770ng | R7 7000s | W11H / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
629.00 €
515.57 €
lowest price in the last 30 days: 629.00 €
Laptop HP 15-fd1751ng | Core 5 120U / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
659.00 €
540.16 €
lowest price in the last 30 days: 659.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1a 14 | R5-230 | W11P / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
599.00 €
490.98 €
lowest price in the last 30 days: 599.00 €



























