SKU:
I81DM002WMX
Laptop Lenovo IdeaPad 330-17IKB / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
719.00 €
589.34 €
lowest price in the last 30 days: 719.00 €
Short description:
Intel® Core™ i5-8250U / 1.60 GHz / Quad-Core, 8 GB DDR4, 128 GB SSD + 1 TB HDD, 43,9 cm (17,3″) Full HD Display (1920×1080), Intel UHD Graphics 620, ne, Microsoft Windows 10 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 719 loyalty points, equivalent to 21.79 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i5-8250U / 1.60 GHz / Quad-Core |
|---|---|
| System memory | 8 GB DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SO-DIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB DDR4 |
| Hard drive | 128 GB SSD + 1 TB HDD |
| Hard drive type | SATA HDD |
| Graphic card | Intel UHD Graphics 620 |
| Screen | 43,9 cm (17,3″) Full HD Display (1920×1080) |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | 1x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 1x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1 x USB-C, 1 x Audio |
| Keyboard Layout | Nordic keyboard |
| Condition | Outlet - Open Box |
| EAN | 192563970606 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP EliteBook 830 G11 | U7-155U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop Victus Gaming 15-fa2008ns | i5-13420H | RTX 3050 | Pink / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Envy x360 16-ad0629nz | Touch / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip Next Gen AI 16-as0000nj | U7 256V | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
999.00 €
818.85 €
lowest price in the last 30 days: 999.00 €
Laptop HP Elite Dragonfly G4 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,5″ WUXGA
1,149.00 €
941.80 €
lowest price in the last 30 days: 1,149.00 €
Laptop HP EliteBook 630 G11 | U7-155U / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP Elite x360 830 G11 | U7-155U | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Computer HP EliteOne 840 G9 AiO | i5-13500 | W11P / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive
899.00 €
736.89 €
lowest price in the last 30 days: 899.00 €
Laptop HP OmniBook X Flip NGAI 16-as0009na | U7-256V | Touch OLED *** praska / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,049.00 €
859.84 €
lowest price in the last 30 days: 1,049.00 €
Laptop HP ProBook 440 G11 | U7 155U | Win 10 Pro / Ultra 7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
869.00 €
712.30 €
lowest price in the last 30 days: 869.00 €



























