SKU:
ILT56I5619
Laptop Lenovo ThinkPad T560 / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
Special Price
269.00 €
220.49 €
Regular Price
295.00 €
lowest price in the last 30 days: 269.00 €
Short description:
Intel i5-6300U (2.3 GHz), 8 GB RAM, 256 GB SSD, 15.6" (1920x1080), NO ODD, Intel HD Graphics, Windows 8 Pro COA
By purchasing this product, you earn 269 loyalty points, equivalent to 8.15 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Intel i5-6300U (2.3 GHz), 8 GB RAM, 128 GB SSD, 15.6" (1920x1080), NO ODD, Intel HD Graphics, Windows 8 Pro COA
| Processor | Intel Core i5-6300U / 2.30 GHz / Dual-Core / 3.3 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 8 GB |
| Hard drive | 256 GB |
| Graphic card | Intel® HD Graphics |
| Screen | 39,6 cm (15,6'') Display |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | A quality |
| Operating system | Without OS (license sticker Windows 8 Pro) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Other plugins | 1 x Smart Card, 1 x mini DisplayPort |
| Keyboard Layout | Slovenska tipkovnica |
| Condition | Refurbished |
| Weight | 2,4 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | Lenovo Technical Regulatory Team, Landererova 12, 811 09 Bratislava, Slovakia, compliance@lenovo.com |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited, 23rd Floor, Lincoln House, Taikoo Place, 979 King's Road, Quarry Bay, Hong Kong S.A.R., China, compliance@lenovo.com |







