Short description:
Intel® Core™ Ultra 7 258V / 2,2 GHz / Octa-Core (4C+4c/8T) / Max Turbo Frequency 4,8 GHz, 32 GB DDR5 Onboard, 1 TB NVME SSD, 35,6 cm (14,0″), Sijajni (BrightView, gloss), 2.8K / 2880 x 1800, Intel® Arc™ 140V Graphics, USB-C, 1x USB, Backlit keyboard, bluetooth, Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
SKU:
IB66V2AT
Laptop HP Elitebook Ultra G1i AI / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Short description:
Intel® Core™ Ultra 7 258V / 2,2 GHz / Octa-Core (4C+4c/8T) / Max Turbo Frequency 4,8 GHz, 32 GB DDR5 Onboard, 1 TB NVME SSD, 35,6 cm (14,0″), Sijajni (BrightView, gloss), 2.8K / 2880 x 1800, Intel® Arc™ 140V Graphics, USB-C, 1x USB, Backlit keyboard, bluetooth, Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1199 loyalty points, equivalent to 36.33 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
The HP Elitebook Ultra G1i AI is a sophisticated device designed to offer a powerful performance and elegant design for professionals and tech enthusiasts alike. With its sleek build and cutting-edge features, this device ensures superior functionality coupled with a striking aesthetic.
Main advantages
- High-Performance Processor: Offers enhanced multitasking capability with an advanced multi-core processor
- Exceptional Memory: Smooth performance with expanded memory to handle demanding tasks
- Vivid Display: Enjoy sharper images with its stunning 14.0" glossy display boasting a high resolution of 2880 x 1800
- Speedy Storage: Equipped with a lightning-fast NVMe SSD, ensuring rapid data access and reduced load times
- Elegant Design: Experience a sleek and professional build with a backlit keyboard for easier use in dim lighting
- Connectivity: Features ample connectivity options, including USB-C and Bluetooth, for maximum compatibility
Who buys this product
The HP Elitebook Ultra G1i AI is ideal for professionals, business users, and students who require high performance and portability. It's an excellent choice for anyone looking to enhance productivity with a dependable and stylish laptop.Upgrade options
While this device delivers outstanding features right out of the box, it offers potential for future enhancements to suit your growing needs Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a refurbished device like the HP Elitebook Ultra G1i AI represents an intelligent investment in performance and sustainability Benefiting from a professional refurbishment service, this device undergoes meticulous testing and meets a standardized quality rating system, ensuring reliability and longevity—offering premium capabilities without the premium price tag| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 258V / 2,2 GHz / Octa-Core (4C+4c/8T) / Max Turbo Frequency 4,8 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB |
| Type of working memory (RAM) | DDR5 Onboard |
| Maximum memory size (RAM) | Onboard RAM, ni nadgradljivo |
| Hard drive | 1 TB |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Arc™ 140V Graphics |
| Screen | 35,6 cm (14,0″) |
| Maximum resolution | 2.8K / 2880 x 1800 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 1x |
| USB-C | 3x |
| Number of Thunderbolt ports | 0x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 0x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1x Audio |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English US |
| Condition | Outlet - Open Box |
| Weight | 1,34 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP ZBook X G1i 16 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQXGA
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Computer Lenovo ThinkStation P520c | Xeon W-2223 | 64GB RAM | 1TB SSD | Dual Quadro T1000 | W11P / Intel® Xeon® / RAM 64 GB / SSD Drive
1,499.00 €
1,228.69 €
lowest price in the last 30 days: 1,499.00 €
Laptop HP Omen 16-am0073ng / i7 / RAM 16 GB / 16,0″ WUXGA
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP Omen Max Gaming 16-AH0XXX / Ultra 9 / RAM 64 GB / 16,0″ WQXGA
2,799.00 €
2,294.26 €
lowest price in the last 30 days: 2,799.00 €
Laptop Dell Pro Max 16 MC16250 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,899.00 €
1,556.56 €
lowest price in the last 30 days: 1,899.00 €
Laptop Lenovo ThinkPad T16 G4 / AMD Ryzen 3 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP OmniBook 7 NGAI 17-dc0000nf | U7 258V | RTX4050 (6GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
1,459.00 €
1,195.90 €
lowest price in the last 30 days: 1,459.00 €
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Laptop Gigabyte Aorus Elite 16 BWH / Ultra 9 / RAM 32 GB / 17,3″ WQXGA
2,099.00 €
1,720.49 €
lowest price in the last 30 days: 2,099.00 €
Laptop HP ZBook Fury 16 G11 / i7 / RAM 32 GB / 16,0″ WUXGA
1,799.00 €
1,474.59 €
lowest price in the last 30 days: 1,799.00 €
























