Short description:
Intel Core i5-1335U (1,3 GHz), 39,6 cm (15,6″) FHD (1920x1080) AG UWVA LED, 8 GB DDR4-3200, SSD 256 GB PCIe NVMe, Intel Iris Xe Graphics (IGP), 2x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort - 10Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Webcam, Wi-Fi 6E (AX211), Bluetooth 5.3, Webcam, Fingerprint, Backlit Kbd., Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
SKU:
968X6ETR4
Laptop HP ProBook 450 G10 | 13.gen i5 | W10P / i5 / RAM 8 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
669.00 €
548.36 €
lowest price in the last 30 days: 669.00 €
Short description:
Intel Core i5-1335U (1,3 GHz), 39,6 cm (15,6″) FHD (1920x1080) AG UWVA LED, 8 GB DDR4-3200, SSD 256 GB PCIe NVMe, Intel Iris Xe Graphics (IGP), 2x USB-C 3.2 Gen2 (DisplayPort - 10Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Webcam, Wi-Fi 6E (AX211), Bluetooth 5.3, Webcam, Fingerprint, Backlit Kbd., Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 669 loyalty points, equivalent to 20.27 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Experience powerful performance and sleek design with the Prenosnik HP ProBook 450 G10, a versatile device that combines efficiency and style for both professional and personal use.
Main advantages
- The 15.6-inch FHD anti-glare display ensures vivid visuals, making it perfect for streaming, designing, or working on documents.
- With an efficient Intel I5 processor, multitasking is seamless, enhancing productivity.
- The Intel Iris Xe Graphics offers enriched visuals, enhancing your entertainment and creative projects.
- Alloyed with lightweight design and a backlit keyboard, this laptop is built for comfort and portability.
- Reliable connectivity with Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 ensures you're always connected to the fast lane.
- Embrace security with features like a fingerprint sensor and built-in webcam for easy login and virtual meetings.
Who buys this product
Ideal for business professionals, students, and creative artists, this laptop caters to those needing a dependable workhorse for everyday tasks and beyond. It's also suitable for users who value enhanced productivity combined with stylish design.Upgrade options
Customize your device with upgradeable memory and storage, facilitated by its accessible design. Whether expanding memory for smoother multitasking or upgrading the NVMe storage for even faster data access, users have the flexibility to meet their evolving demands. Always consult a professional before performing an upgrade.Why choose a refurbished device
Opting for a refurbished HP ProBook 450 G10 is not only a cost-effective choice but also a sustainably smart decision. Each device undergoes a professional refurbishment process, ensuring optimal performance and reliability while adhering to a standardized quality rating system. This purchase supports environmental consciousness by extending the lifecycle of technology products without compromising on quality.| Processor | Intel® Core™ i5-1335U / 1,3 - 3,4 GHz / 10-Cores (2C+8c/12T) / Turbo Speed 4,6 GHz |
|---|---|
| System memory | 8 GB DDR4 |
| Type of working memory (RAM) | DDR4 SODIMM |
| Maximum memory size (RAM) | 32 GB |
| Hard drive | 256 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel® Iris Xe Graphics (IGP) |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) Full HD (1920 x 1080) UWVA LED | IPS |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Pro |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 1x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 1x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | Angleška / Arabska tipkovnica (priložene SLO nalepke) |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP ProBook 440 G10 | Metal | i7-1355U / i7 / RAM 8 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
719.00 €
589.34 €
lowest price in the last 30 days: 719.00 €
Laptop HP Pavilion Plus 14-ew1006na | Ultra 5 125H / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WQHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP 17-CN4XXX / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 17,3″ FHD
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP 15-fd1751ng | Core 5 120U / 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
659.00 €
540.16 €
lowest price in the last 30 days: 659.00 €
Laptop HP Pavilion 16-ag0019nw | R7-8840U / AMD Ryzen™ 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP ProBook 465 G11 | R5-7535U | 16GB RAM | W11H / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €
Laptop HP Envy x360 14-fa0014nw | Touch / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP OmniBook 3 NGAI 15-fn0007np | Ryzen AI 5 330 / AMD Ryzen™ AI 5 / RAM 24 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop Lenovo Yoga Slim 7 14ILL10 / Ultra 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
799.00 €
654.92 €
lowest price in the last 30 days: 799.00 €
Laptop HP Elite 830 x360 G10 - Scr: One Dead Pixel / i5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13″ WUXGA
699.00 €
572.95 €
lowest price in the last 30 days: 699.00 €



























