Laptop HP ZBook Firefly 14 G8 | Nvidia Quadro T500 (4 GB) / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ FHD
By purchasing this product, you earn 1050 loyalty points, equivalent to 31.82 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
| Processor | Intel® Core™ i7-1165G7 / 2.80 GHz / Quad-Core / Turbo Speed 4.70 GHz |
|---|---|
| System memory | 16 GB DDR4 |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Graphic card | NVIDIA T500 Graphics (4 GB GDDR6) |
| Screen | 35,6 cm (14″) Full HD (1920x1080) LED |
| Maximum resolution | FHD / 1920 x 1080 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 4x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | English keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 195697532030 |
| Warranty in months | 36 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Spectre x360 16-aa0003nx | U7 155H | RTX 4050 (6GB) | OLED Touch / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0019np | U7 255HX | RTX 5070 / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | 24GB RAM | W11P / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | RTX 3050 (4GB) | W11H / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
Laptop HP EliteBook 1040 G11 | U7 155H | 2.8K OLED / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
Laptop HP Omen MAX Gaming Laptop 16-ah0012ns / Ultra 9 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0" WQXGA
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0002nt | Ultra 9 | OLED 2.8K | RTX 4070 | 16GB / Ultra 9 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U7-255U | 1TB SSD | W11P / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0021nt | U7 255HX | RTX 5070 (8GB) | W10 Pro / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQHD
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0005nx | Ultra 7 155H | GeForce RTX 4060 (8 GB) / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
Save 30%
Did you know that you can pay 30% more for a new device with similar specifications? Our mission is to provide the best value for money, excellent support and to build trust and passion in refurbished devices. So the savings and awareness that by using this device you are doing a great job.


Open Box
We have built an accurate quality system that suits even the most demanding users. Each device is 100% functional regardless of its quality class. Most of them are over-produced and unsold stocks, where the differences with a new device are not noticeable. They are additionally tested, more affordable, and ready for immediate use!


Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely proud to carefully renew them so that they can have a new life.





























