Short description:
Intel Core i7-12700H (2,3 GHz), 33GB (2x16GB) DDR5-4800, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, 39,6 cm (15,6'') 4K-UHD (3840 x 2160) AG LED, NVIDIA RTX A2000 (8GB GDDR6), HDMI 2.0, 2x USB-A 3.0, 1x USB-A 3.0 (BC), 1x Thunderbolt 4 (USB-C 4/DP 1.4), 1x Gb LAN, SmartCard, Wi-Fi, Bluetooth, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
SKU:
6B8C4EAR
Laptop HP ZBook Power 15.6 G9 4K / RTX A2000 (8 GB) / i7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 15,6″ 4K UHD
1,999.00 €
1,638.52 €
lowest price in the last 30 days: 1,999.00 €
Short description:
Intel Core i7-12700H (2,3 GHz), 33GB (2x16GB) DDR5-4800, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, 39,6 cm (15,6'') 4K-UHD (3840 x 2160) AG LED, NVIDIA RTX A2000 (8GB GDDR6), HDMI 2.0, 2x USB-A 3.0, 1x USB-A 3.0 (BC), 1x Thunderbolt 4 (USB-C 4/DP 1.4), 1x Gb LAN, SmartCard, Wi-Fi, Bluetooth, Backlit Kbd., Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1999 loyalty points, equivalent to 60.58 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability:This product is sold out, but don’t worry – you might find a great alternative in our offer. Check it out now!
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
| Processor | Intel® Core™ i7-12700H / 3,50 GHz / 14-Cores / Turbo Speed 4,70 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB (2x 16 GB) DDR5 |
| Hard drive | 1 TB SSD |
| Graphic card | NVIDIA RTX™ A2000 (8 GB GDDR6) |
| Screen | 39,6 cm (15,6″) UHD (3840 x 2160) LED |
| Maximum resolution | 4K UHD 3840 x 2160 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt) |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Optical unit | Without |
| Number of USB ports | 3x |
| HDMI | 1x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Keyboard Layout | Bulgarian kayboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 196786166785 |
| Warranty in months | 36 |
| Responsible person in the EU | HP Technical Regulatory Team, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Victus Gaming 15-fb3770ng | R7 350 | RTX 5060 (8 GB) / AMD Ryzen™ AI 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0005nx | Ultra 7 155H | GeForce RTX 4060 (8 GB) / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP OMEN MAX Gaming 16-ah0710ng | U7 255HX | RTX 5070Ti (12GB) | W11 / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WQHD
2,299.00 €
1,884.43 €
lowest price in the last 30 days: 2,299.00 €
Laptop HP Victus Gaming 15-fb2933nc | RTX 4060 (8 GB) / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,189.00 €
974.59 €
lowest price in the last 30 days: 1,189.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0199nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | 24GB RAM | W11P / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,159.00 €
950.00 €
lowest price in the last 30 days: 1,159.00 €
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U7-255U | 1TB SSD | W11P / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP Omen Gaming 16-AE0XXX / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ FHD
1,349.00 €
1,105.74 €
lowest price in the last 30 days: 1,349.00 €
Laptop Apple MacBook Air 15 2023 Midnight / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,3" Retina
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €



























