Short description:
Intel Core Ultra 7 155U (1,7 GHz), 16 GB LPDDR5X-7500, 33,8 cm (13,3\") WUXGA (1920x1200) LED, TouchScreen, SSD 512 GB PCIe NVMe, Intel Graphics (IGP), 1x HDMI 2.1, 2x Thunderbolt 4 (USB-C/DisplayPort - 40Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Webcam, Active wcm2 pen silver, Std. Kbd., Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
SKU:
927Q2ESR
Laptop HP Elite x360 830 G11 | U7-155U | Touch / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 13,3″ WUXGA
1,099.00 €
900.82 €
lowest price in the last 30 days: 1,099.00 €
Short description:
Intel Core Ultra 7 155U (1,7 GHz), 16 GB LPDDR5X-7500, 33,8 cm (13,3\") WUXGA (1920x1200) LED, TouchScreen, SSD 512 GB PCIe NVMe, Intel Graphics (IGP), 1x HDMI 2.1, 2x Thunderbolt 4 (USB-C/DisplayPort - 40Gbps), 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Webcam, Active wcm2 pen silver, Std. Kbd., Microsoft Windows 11 Pro (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1099 loyalty points, equivalent to 33.30 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 1 piece available.
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Discover a new level of versatility with the HP Elite x360 830 G11. Its sleek design and expert craftsmanship offer the perfect combination of portability and power. With a 13.3-inch WUXGA touchscreen, this device promises superior clarity and responsiveness, making it ideal for both work and leisure.
Main advantages
- Powerful Performance: Equipped with a high-performance processor and abundant RAM, multitasking becomes seamless and efficient
- Stunning Visuals: The 13.3-inch WUXGA LED touchscreen ensures vivid colors and sharp details for an immersive experience
- Fast Storage: Benefit from the speed of an SSD Drive with NVMe technology, ensuring quick boot-ups and rapid data retrieval
- Comprehensive Connectivity: Includes HDMI 2.1, Thunderbolt 4, USB-A 3.2 Gen1, Wi-Fi 6E, and Bluetooth 5.3 for extensive connectivity options
- Enhanced Interaction: The active stylus pen enables precise input and creative expression
Who buys this product
This device appeals to professionals and creatives who value powerful performance and versatility. Ideal for business users, designers, and students who require a dependable machine capable of handling demanding tasks with ease.Upgrade options
Unleash enhanced capabilities by exploring memory and storage enhancements. The HP Elite x360 830 G11 provides options to expand as your needs evolve Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a professionally refurbished device not only ensures exceptional quality and reliability through a standardized quality rating system, but also supports sustainability efforts. This choice represents a thoughtful way to access top-tier technology at a compelling price point This laptop is perfect for those seeking both high performance and adaptability in a streamlined package| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 155U / 1,7 GHz / 12-Cores (2C+(8c+2c)/14T) / 4,8 GHz TurboBoost |
|---|---|
| System memory | 16 GB LPDDR5X |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5X Soldered |
| Maximum memory size (RAM) | 16 GB |
| Hard drive | 512 GB SSD |
| Hard drive type | NVME SSD |
| Graphic card | Intel Graphics (IGP) |
| Screen | 33,8 cm (13,3″) WUXGA (1920 x 1200) Multi-Touch LED |
| Maximum resolution | WUXGA / 1920 x 1200 |
| Display type | Matte (AntiGlare, matt), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | ne |
| Number of Thunderbolt ports | 2x |
| Video over USB-C | 2x |
| Displayport | 2x |
| Docking station connector | no |
| HDMI | 0x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Fingerprint | No |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Backlit keyboard | no |
| Keyboard Layout | Swiss keyboard |
| Condition | HP Renew, Outlet - Open Box |
| EAN | 0198415477170 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U7 255U | 16GB RAM | 1TB SSD / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0189nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop Apple MacBook Air 15 2023 Midnight / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,3" Retina
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Laptop HP OMEN Gaming 16-am0008ne | i7-14650HX | RTX 5050 / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP Omen MAX Gaming Laptop 16-ah0012ns / Ultra 9 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0" WQXGA
2,499.00 €
2,048.36 €
lowest price in the last 30 days: 2,499.00 €
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Laptop HP OMEN Transcend 14-fb0002nt | Ultra 9 | OLED 2.8K | RTX 4070 | 16GB / Ultra 9 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ 2.8K
1,859.00 €
1,523.77 €
lowest price in the last 30 days: 1,859.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0199nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop HP Victus Gaming 15-fb3770ng | R7 350 | RTX 5060 (8 GB) / AMD Ryzen™ AI 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | 24GB RAM | W11P / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,159.00 €
950.00 €
lowest price in the last 30 days: 1,159.00 €



























