SKU:
IBT0F4EA
Laptop HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX / Ultra 7 258V / 2.2 GHz Turbo boost 4.8 GHz / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ 2.8K
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Short description:
Intel® Core™ Ultra 7 258V / 2.2 GHz Turbo boost 4.8 GHz, 32 GB LPDDR5, 2 TB NVMe SSD, 40,64 cm (16,0″), Sijajni (BrightView, gloss), Touch, 2.8K / 2880 x 1800, Intel Arc Graphics 130V, HDMI, Thunderbolt, 2x USB, Backlit keyboard, bluetooth, Microsoft Windows 11 Home (64-bit)
By purchasing this product, you earn 1299 loyalty points, equivalent to 39.36 €. You can redeem your points on your next purchase. – More information
Availability: In stock
only 1 piece available.
At least 12 months warranty
14-day satisfaction guarantee
More environmentally friendly compared to new
Various payment methods
Save 240 kg of fossil fuels
Admittedly, we are obsessed with megatons of electronic waste produced by a collective obsession with the
latest technology. We urge people to reuse the devices we get from all parts of the world. We are extremely
proud to carefully renew them so that they can have a
new life.
By purchasing this device you save 50%
By purchasing this device you save up to 50% compared to buying a new one
First-class support and guaranteed service
17 people took care of this device before
it reached the sales shelf and just as many people will stand by your side if the device does not
work as you expected.
Introducing the HP OmniBook X Flip 16-AS0XXX, a sleek yet powerful laptop designed to redefine your productivity and entertainment experience. Equipped with a high-performing processor, abundant memory, and substantial SSD capacity, this device seamlessly balances work and leisure, all within a captivating 16.0" 2.8K touch display.
Main advantages
- Stunning Visuals: The 16.0" BrightView touch display with 2.8K resolution delivers vibrant colors and crisp images, perfect for both work and play.
- Efficient Performance: Powered by a high-speed processor that offers a turbo boost for demanding tasks, ensuring seamless multitasking and productivity.
- Ample Storage: The fast NVMe SSD provides speedy access to files while offering ample space for your important data.
- Enhanced Connectivity: Includes HDMI, Thunderbolt, Bluetooth, and multiple USB ports for a variety of peripherals and external devices.
- User-Friendly Features: Backlit keyboard for ease of use in low-light conditions, enhancing overall user experience.
Who buys this product
Ideal for professionals, students, and creatives who require power and portability. Its versatile features cater to those who juggle various tasks and need a responsive, efficient device without sacrificing style and display quality.Upgrade options
Although the OmniBook X Flip is already a robust performer, it offers the potential for future upgrades. Users can explore options such as additional memory or increased storage to prolong the device's lifespan and enhance its capabilities Always consult a professional before performing an upgradeWhy choose a refurbished device
Opting for a refurbished HP OmniBook X Flip is an excellent way to enjoy high-quality technology at a more accessible price point. Refurbished products maintain the same performance standards as new devices thanks to professional refurbishment services ensuring reliable functionality and adherence to standardized quality ratings. This choice not only provides exceptional value but also supports sustainable practices by minimizing electronic waste, making it a smart and responsible decision for tech enthusiasts.| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 258V / 2.2 GHz Turbo boost 4.8 GHz |
|---|---|
| System memory | 32 GB |
| Type of working memory (RAM) | LPDDR5 |
| Maximum memory size (RAM) | Onboard RAM, ni nadgradljivo |
| Hard drive | 2 TB |
| Hard drive type | NVMe SSD |
| Graphic card | Intel Arc Graphics 130V |
| Screen | 40,64 cm (16,0″) |
| Maximum resolution | 2.8K / 2880 x 1800 |
| Display type | Glossy (BrightView, gloss), Touch |
| Condition | Open Box |
| Operating system | Microsoft Windows 11 |
| Optical unit | No |
| Number of USB ports | 2x |
| USB-C | 0x |
| Number of Thunderbolt ports | 2x |
| Video over USB-C | 0x |
| Displayport | 0x |
| Docking station connector | yes |
| HDMI | 1x |
| VGA | 0x |
| DVI | 0x |
| Web camera | yes |
| WiFi | Yes |
| Card reader | No |
| Bluetooth | yes |
| Addons | 1x Audio |
| Backlit keyboard | yes |
| Keyboard Layout | English US keyboard |
| Condition | Outlet - Open Box |
| Weight | 1,88 |
| Warranty in months | 12 |
| Responsible person in the EU | HP tehnična regulativna ekipa, 08028 Barcelona, Spain, reg@hp.com |
| Manufacturer | HP Inc., 1501 Page Mill Road, Palo Alto, California, 94304, USA, reg@hp.com |
For even more performance, we recommend …
Laptop HP Victus Gaming 15-fb3770ng | R7 350 | RTX 5060 (8 GB) / AMD Ryzen™ AI 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255U | 24GB RAM | Win 10 Pro / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,198.00 €
981.97 €
lowest price in the last 30 days: 1,198.00 €
Laptop Apple MacBook Air 15 2023 Midnight / Apple M / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,3" Retina
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €
Computer HP EliteOne 870 G9 AiO | i7-14700 | FHD | W10 Pro / i7 / RAM 16 GB / SSD Drive
1,239.00 €
1,015.57 €
lowest price in the last 30 days: 1,239.00 €
Laptop HP Victus Gaming 15-fb2933nc | RTX 4060 (8 GB) / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Drive / 15,6″ FHD
1,189.00 €
974.59 €
lowest price in the last 30 days: 1,189.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U7-255U | 1TB SSD | W11P / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,399.00 €
1,146.72 €
lowest price in the last 30 days: 1,399.00 €
Laptop HP EliteBook 6 G1i 16 | U5-225U | WWAN | Touch / Ultra 5 / RAM 32 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,299.00 €
1,064.75 €
lowest price in the last 30 days: 1,299.00 €
Computer HP OMEN 35L Gaming GT16-0199nz | U7-265K | RTX 5080 (16GB) / Ultra 7 / RAM 32 GB / SSD Drive
2,999.00 €
2,458.20 €
lowest price in the last 30 days: 2,999.00 €
Laptop HP ProBook 4 G1i 16 | U7 255H | 24GB RAM | W11P / Ultra 7 / RAM 24 GB / SSD Drive / 16,0″ WUXGA
1,159.00 €
950.00 €
lowest price in the last 30 days: 1,159.00 €
Laptop i HP EliteBook 6 G1i 14 | U7 255U | 16GB RAM | 1TB SSD / Ultra 7 / RAM 16 GB / SSD Drive / 14,0″ WUXGA
1,199.00 €
982.79 €
lowest price in the last 30 days: 1,199.00 €



























